Düzce Akçakoca Belediyesi Personel Alımı

Düzce Akçakoca Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Akçakoca Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Düzce Akçakoca Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Düzce Akçakoca Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Düzce Akçakoca Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Akçakoca Hakkında
Akçakoca, Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce vilayetine bağlı olan kazadır .

Akçakoca Karadeniz kıyı şeridinde 35 kilometre uzunlukta yaygın ve güzel bir kumsala haizdir. Akçakoca bilhassa 1950 senesinden sonrasında güzelliğiyle turistik bir mekan durumuna gelmiştir. Bunda bilhassa Ankara ve İstanbul benzeri büyük şehirlere 3 saatlik bir uzakta olmasına dayalıdır. Ankara ve İstanbul ilinden sonrasında Zonguldak ve Bursa vilayetinden epey turist çekmektedir. Akçakoca denizi ve kumsalından ayrı bitki örtüsü sebebi ile inanılmaz güzelliğiyle de turistleri cezbetmektedir. Konukların gece olduğunda yüzde yüz ziyaret etmiş olduğu ve kent halkının geceleri çıkıp gezdiği Çınar caddesi ismini cadde boyu yer alan ağaçlardan almaktadır.
Akçakoca ve etrafından tarihi ile ilgili kararlı malûmat ve belgeler olmamakla beraber bölgede gerçekleşen kazılar sonunda sağlanan bazı eşyanın Milattan Önce 1220 senelerinde Trakya yolu ile Anadolu’ya başlamış olan Trak Kabilelerine ilişkin olmuş olduğu rivayet edilmektedir.Roma ve Bizans zamanlarında Diapolis ismiyle ehemmiyetli bir liman ve ticaret merkezi olacak şekilde tanınan ve 13. yüzyılda Cenevizlilerin eline geçmiş olan bölge, Osmanlı Beyliği zamanında 1323 senesinde Orhan Gazi’nin Lalası ve Akıncı Beylerden Akça Koca bey tarafınca fethedilerek Türklerin eline geçmiş ve bugünlere kesintisiz Türk Hakimiyeti çerçevesinde kalmıştır.

1862 senesine değin Bolu Sancak Beyliği’ne bağlı olan bir Voyvodalık ve 1934 senesine değin de Akçaşehir ismiyle bucak olan bölge, 1934 senesinde de ad değişikliği yapılarak bölgenin Fatihi Akçakoca Bey’in ismini alarak Akçakoca’nın kazası haline gelmiştir. Aralık 1999 senesinde vilayet durumuna gelmesi sebebiyle Akçakoca kazası Düzce vilayetine bağlı duruma getirilmiştir.

Tipik Karadeniz iklimi özelliklerini yansıtmış olan havası, deniz kenarında bulunması sebebiyle nemlidir. Senenin büyük kısmında yağışlı geçer. Tatili deniz ve güneş olarak düşünenler için çok ideal bir mekan olmamakla beraber, sakin ve rahat bir ortam istiyorsanız tam size göre bir mekandır.

Akçakoca, Batı Karadeniz Bölgesinin deniz kıyısında yer alan en batı tarafında kalmış olan kazalarından bir tanesidir. Zamanı ve doğal güzellikleri bulunduran, ormanla denizin ahenkle buluşmuş olduğu bir kumsal kazasıdır. Fındık, Akçakocalıların geçiminde en büyük hisseye sahiptir. Nerede ise yerleşim yapılmayan yerlerin büyük bölümünde fındık bahçelerini görebilirsiniz. Temmuz’un son haftasında Fındık Festivali olmaktadır.

Akçakoca ilçesinin sahili, yaz ayları turistlerle dolar taşar. Ekim ayı sonuna doğru sezon sona erer. Yaşam alanı, İstanbul ile Ankara ilimizin tam orta kısmında denilebilir. Bilhassa haftasonları epey fazla insan bölgede bulunur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ