Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yenişehir Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Yenişehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yenişehir Hakkında
Yenişehir, Diyarbakır vilayetinin merkezdeki dört yeni kazasından bir tanesidir. Diyarbakır ilinin yerlilerinin en fazla yaşamış olduğu ilçelerden bir tanesidir. Ofis, Vilayet benzeri kentin yoğun semtleri Yenişehir sınırlarına girdiğinden dolayı kaza, epey işlektir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUIK) 2008 senesinde gerçekleşen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi emek harcaması neticelerine nazaran kaza nüfusu TUIK verilerine göre 191.908 kişidir. 

Diyarbakır vilayeti hudutları kapsamı altında yer alan, yakın bir sürede ilçe durumuna geçmekte olan Yenişehir kazasının tarihini Diyarbakır yılından başka düşünemeyiz. Bu yüzden bu kısımda öncelikli olacak şekilde Diyarbakır tarihini ele alacağız.Diyarbakır şehri değişik tarihlerde ayrı isimlerle bilinmektedir. İlk olaraktan Asur hükümdarı (Milattan Önce 1316–1281) Adad-Nirari’ye ilişik bir kılıç kabzasında “Amidi” ya da “Amedi” olaraktan geçmekte; Milattan Önce.800–705 seneleri içinde Asur valilerinin isimlerinin yazılı olmuş olduğu belgelerde de aynı isme denk gelinmektedir. Roma ve Bizans’a ilişkin yazılı kaynaklarda ise şehrin “Amid, O’mid, Emit, Amide” gibi isimlendirildiği tespit edilmektedir. Taşlarının siyah olmasından ötürü “Kara Amid”; bu ismin Arapça çevirisi olan “Amid i Sevda” olacak şekilde da anılmıştır. 

22 Mart 2008 tarih ve 26824 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak 5747 Sayılı Kanunun çıkmasıyla, Büyükşehir Belediyesi hudutları kapsamında İlçe kuruluş işlemlerinin bitmesi içerisinde Yenişehir İlçe Kaymakamlığı inşa edilmiş ve 30.06.2008 senesinde hizmete start vermiştir. Yenişehir İlçesi orta kısmında, güney bölgesinde Sur İlçesi, batı bölgesinde Bağlar İlçesi, kuzey batısında Kayapınar, Ergani ve Eğil İlçeleri ile hudutları çizilmiştir.

Diyarbakır ilinin Sur İlçesinden sonrasında ilk yerleşime açılan bölge durumuna gelmesi sebebiyle Yenişehir geçmiş zamanlarda muhtelif milletlerin yaşam alanı ve ziraat sahaları olarak görünmektedir. Daha fazla 1950’lerden sonra sur içinden çıkılarak yerleşme start vermiş günümüze kadar bu devam etmiştir. Çıkarılan kanun ile Yenişehir kazası 9 köy ve 30 semtten meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ