Diyarbakır Sur Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Sur Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sur Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Sur Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Sur Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Sur Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sur Hakkında
Sur kazası, Diyarbakır vilayetimizin dört merkez kazasından bir tanesidir. 2008 senesinde, 5747 sayılı kanunun çıkmasıyla, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi hudutları içinde, Diyarbakır ilinin en eski yaşam merkezinde inşa edilmiştir. Sur ismini, kaza merkezi ile çevirili bulunan tarihi Diyarbakır surlarından almaya hak kazanmıştır.Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin orta kısmında bulunan Sur kazası, Dicle Nehri’nin kenarında, denizden 660 metre yükseklikte, Karacadağ’ın lavları üstüne inşa edilmiştir. İlçe içerisinde egemen olmuş büyük milletlerin bıraktıkları izlere ve fazla sayıda tarihi yapıtlara, kazanın her bölgesinde denk gelmek mümkün olmaktadır.

Tarihi geçmişi; fazla eskilere, Milattan Önce 7500 senelerine kadar uzanır. Nihai periyotta imal edilen arkeolojik kazılarda Dünya üzerindeki en eski yaşam sahalarının bu yerde olmuş olduğu belirlenmiştir.

İlçe içerisinde sırayla Hurriler, Mitanniler, Hititler, Asurlar, Medler, Persler, Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular, Osmanlılar ve 30’a yakın uygarlık egemenlik kurmuştur.

İlçe fazla sayıda uygarlığın izlerini taşıyan, zengin tarihi ve kültürel birikimi ile değişik milletlerin, medeniyetlerin yerleşim konumu ve merkezi haline gelmiştir. İlçe bir tarih ve kültür merkezi olabilme hususi durumunu her daim koruyabilmeyi hak etmiştir. Her uygarlık bizzat kültürünü, öncekilerle kaynaştırıp, daha zengin duruma getirerek yeni nesillere sanki bir ‘’Açık Hava Yazıtlar Müzesi’’ şeklinde sunmuştur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ