Diyarbakır Silvan Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Silvan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Silvan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Silvan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Silvan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Silvan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Silvan Hakkında
Silvan Diyarbakır vilayetinin en dikkat çekici ilçelerinden bir tanesidir. Doğu bölgesinde yer alan Tigranakert antik Ermeni Krallığına başkentlik yapmıştır.

Silvan kazası batı bölgesinde Diyarbakır merkez kaza ve Hazro ; kuzey bölgesinde Lice ve Kulp kazaları ; doğu bölgesinde Batman vilayeti, güney bölgesinde Bismil kazası ile sınırdır. Diyarbakır iline 82 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Düz bir arazi alanına sahip gibi görünsede dağlarla kaplı yerleride yer alır. Keskin kayalıklara haizdir.

Yüz ölçümü 1.373 kilometredir. Arazi çoğunlukla engebeli konumdadır. 1500 metreyi gören Albat Dağları Silvan’ın arkasında yer almaktadır. Albat dağları ova süresince ilçeyi doğu tarafından batı kısmına keser. 

Silvan ilçesindekarasal iklim hakimdir. Yaz ayları fazla sıcak geçer. Fakat, kış soğukları Doğu Anadolu Bölgesinde olmuş olduğu kadar şiddetli değildir.Günümüze dair ölçülen en fazla sıcaklık 46,2° ile 21 Temmuz 1937 gününde, en düşük sıcaklık ise -24,2° ile 11 Ocak 1933 günü meydana gelmiştir. 496 milimetre olan senelik ortalama yağış tutarının ancak tahmin edildiği üzere %2’si yaz mevsiminde düşer. Senelik yağmur oranı Silvan ilçesinde 729 milimetredir. Silvanda ki baraj dan ötürü nem birazcık da olsa yükseliş gösteriyor. Yaklaşık nem, en fazla Aralık ve Ocak aylarında ölçülmüştür. Bu aylarda %77’ye çıkar. Temmuz-Ağustos aylarında ise nispi rutubet değerleri %20’ye düşmektedir.

Doğal bitki örtüsünü, çoğunlukla otsu bitkilerin ağır basmış olduğu bozkır nebatları meydana getirir. Bunlar ilkbahar mevsiminde kısa bir zaman içinde yeşerip çiçeklenir, fakat yağmurların kesilmesiyle yaz başlangıcında kururlar. Orman sebebi ile fazla fakir olan dağlarında dönem dönem meşe topluluklarına rastlanır. Fakat ormanlar, kazanın toplam yüzeyinin onda biri kadar bile değildir.

Silvan’da bir tane orta ölçekli endüstri sitesi vardir.

Sosyo-ekonomik birçok sebepten ötürü tarımla iştigal eden Silvan nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre %65’lerden aşağıya hızlı bir şekilde düşmektedir. İlçe içerisinde tarıma uygun arazilerin %85’inde tarım aktif bir şekilde yapılmaktadır. Bu da toplam arazimizin % 45’ne karşılık gelir. Silvan’ın ormanlık saha ortalaması %23’dür ve Ülke ortalaması olan %26’ya yakındır. Bu ormanların büyük kısmı projelere nazaran bozuk baltalık ormanlardır. Bu duruma karşın ormana dayalı sanayisi bulunmuyor.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ