Diyarbakır Lice Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Lice Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Lice Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Lice Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Lice Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Lice Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Lice Hakkında
Lice, Diyarbakır vilayetine bağlı olan bir kazadır. Diyarbakır ilinin kuzeydoğu tarafında bulunmaktadır.İlçe ve köy sakinlerinin gelir kapısı çok fazla yoktur. Genel anlamda hep ayrı İllere çalışma emelli mevsimlik göç olur. Bununla birlikte olarak hayvan alım-satımı, ziraat (nar, badem, fıstık, soğan, incir, domates, biber, patlıcan, salatalık) ve hayvansal mamullerden (peynir, süt, yoğurt, çökelek, tereyağı) de yerel halk gelir kaynağı sağlamaktadır.
İlçenin yolları asfalt olduğu için ulaşımı odukça kolaydır. Bir tek karadan ulaşım sağlanabilen bir ilçemizdir. Etrafındaki Diyarbakır, Muş ve Bingöl şehirlerine ulaşım bulunur.

Sert karasal iklime haizdir, kış ayları en erken kar yağan ve nisana kadar da kar örtüsünün kalmış olduğu Diyarbakır ilçelerinden bir tanesidir, yaz ayları ise Ağustos ayına kadar pek bir yükselme olmaz, Ağustos’ta ise kavurucu sıcaklıklar ölçülür, havası oldukça değişken bir şekildedir, dalgalıdır, şuana kadar ölçülen en fazla sıcaklık 48.8 derece ile 8 Ağustos 1946 yılında, en az sıcaklıkta -37.0 dereceyle 11 ocak 1933 senesinde ölçülerek tarihe geçmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ