Diyarbakır Kocaköy Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Kocaköy Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kocaköy Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Kocaköy Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Kocaköy Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Kocaköy Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kocaköy Hakkında
Kocaköy (eski ismi: Karaz), Diyarbakır vilayetinin bir kazasıdır.Diyarbakır ilinin 70 kilometre kuzey bölgesinde kalır. Kürt (Kurmanc) halkının yaşamış olduğu bir kazadır. Ambar Çayı’nın suladığı topraklarında ziraat, elverişsiz alanlarda ise hayvancılık icra edilir. İlçenin tarihini antik döneme kadar götürmek mümkün olmaktadır. Toprakları epey bereketli olmakla birlikte sulama sorunları tespit edilmektedir. İlçe halkının öncelikli geçim kaynakları kazanın nar bahçelerinde yetişen nar ları epey şifa kaynağıdır, bahçe ziraati, tütün ve pamuk tarımı ile küçük baş hayvancılıktır.

İlçenin yaşlı ve orta yaşlı nüfusunun ancak çok azı örgün tahsilden başlamıştır. Okullaşma ücreti giderek çoğalmaktadır. Arazinin engebeli ve tarıma elverişsiz bulunması, nüfusun göç etmesi ve teknolojik imkânların yokluğundan ilçe negatif etkilenmektedir.

İlçe hudutlarında tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Kocaköy batı bölgesinde diyar-e mala mevkisinde 7000 senelik harebelere ve kalıntılara rastlamak olasıdır. Yine doğu tarafında Karaz mağaraları bulunmaktadır. Ambar vadisinde kaya mezarlarına denk gelinebilir. Ambar köyünde Hitit zamanından kalma höyükler ve yeniden Gır-e haci mevkisinde, Harem mevkii, Çaytepe, Suçıktı köylerinde höyüklervardır. Tepecik Bozbağlar köyleri içinde kalmış olan Zıbedi mahalinde sahabe mezarları bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ