Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kayapınar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Kayapınar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Kayapınar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kayapınar Hakkında
Kayapınar, Diyarbakır vilayetinin 17 kazasından bir tanesidir.

Bu kazanın ilk yaşam bölgesi Peyas Köyü’dür. 1991 senesinde tahmin edilen 3 bin nüfusu bulanan Peyas köyü belde oldu. Beldenin ikinci ehemmiyetli yaşam alanı ise Huzurevleri oldu. 2013 senesinde ise kazaya bağlı olan durumda bulunan Peyas semti, 142,228 kişilik nüfusuyla ülkemizin en fazla nüfusa sahip olarak kayıtlara geçerken kazaya bağlı olan diğer bir semt olan Huzurevleri ise 91,832 kişiyle 2. sırada bulundu.

Son 14 senede büyük değişiklikler yaşayan kasaba 2004 senesinde çıkarılan Yerel Yönetimler Yasası ile fazla sayıda köyün de bağlandığı Kayapınar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kademe belediyesi gerçekleşti. 2004 senesinde 9 köyün Kayapınar ilçesine bağlanması ile birlikte 68 bin olan kaza nüfusu TUIK verilerine göre 75.592 oldu.Belediyenin kurulmuş olduğu 1991 senesinde kasaba nüfusu TUIK verilerine göre resmi rakamlarla 3 bin olurken, 1994 senesinde 20 bin, 1997 senesinde 42 bin, 2000 seneyi nüfus sayımında 68 bin oldu. Son beş senede aşırı göç alan kaza nufusu 300.000 civarı durumundadır. Diyarbakır ilinde sanki bir şantiye görünümünde olan belediye hudutları içinde kurulan binalar düşünüldüğünde önümüzde bulunan 2 sene içinde bir 40 bin civarında nüfusun bu bölgeye yerleşmesi beklenmektedir.1 İnşaat konumunda ki en büyük büyüme Diclekent Bulvarı ve Fırat Bulvarı aralığında tespit edilmektedir.

İlçe, Yenişehir ve Bağlar kaza sınırlarıyla komşudur. Diyarbakır vilayetinin Urfa ve Elazığ vilayetlerinden gelmiş olan yolların kesişmiş olduğu üçgende yer almaktadır. Bu durumun dışında yeşil saha sebebi ile ilçe içerisinde büyük alanlar mevcut şehrin doğal yapısına büyük katkısı yer almaktadır. Çağdaş kent anlayışıla mesken muhitlerinde yeşil saha, yapıların arasındaki yer alan sahaların genişliği ve otopark benzeri avantajlarla kaza geleceğin yaşam bölgesi olabilme alanındadır. Ek olarak Diyarbakır Şehirler Arası Otobüs Terminali (DİŞTİ)’de bu ilçe içerisinde yer almaktadır.

İlçe içerisinde İlköğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olan 49, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olan 5 genel lise, Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olan 2 Anadolu Teknik Lisesi Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğüne 2 bağımsız anaokulu, Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olan 1 Halk Eğitim Merkezi,4 Özel Lise, 14 Dershane olmak suretiyle 82 eğitim kurumunda Eğitim-Öğretim devam ettirilmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ