Diyarbakır Hazro Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Hazro Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hazro Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Hazro Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Hazro Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Hazro Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hazro Hakkında
Hazro, Diyarbakır vilayetinin kuzeydoğu tarafında yer alan küçük bir dağ kazasıdır.İlçe hudutları kapsamında yer alan Terçil, Ayındar ve Mihrani kalelerinin kalıntıları civar zamanının fazla eskilere dayanmış olduğunu göstermektedir. Asurlular döneminde civarda kurulan “HATARO” isimli Tercil Kalesi’nden ismini alan Hazro, ilk çağlardan buyana sırayla Perslerin, Makedonya Krallığını, Roma ve Bizans İmparatorluklarının hakimiyeti altında kalmıştır. İslamiyet’in Anadolu’ya yayılmasıyla beraber Halife Ömer döneminde Müslümanların eline geçmiş olan Hazro, bu tarihten sonra bölgede kurulan Müslüman beylik ve emirlikler içinde sık sık el değiştirmiştir.

İlçenin güney tarafı ovalık, kuzey bölümü ise dağlarla kaplı bir yapıya sahiptir. Çevresine nazaran yüksekte bulunan kaza merkezi daha çok yağmur alıp yaz ayları daha serin ve kış ayları daha fazla kar yağışlı geçmektedir.
Denize olan yüksekliği 1030 metre olan Hazro, Uzuncaeski dağı eteklerinde inşa edilmiştir. İlçenin kuzey bölgesinde Lice, Doğu ve Güneydoğu bölümünde Silvan, batı bölgesinde Kocaköy, Güneybatı bölgesinde Diyarbakır şehir merkezi yer almaktadır. Karasal iklimin egemenlik sürmüş olduğu Hazro kazasının en dikkat çekici akarsuyu olan Zuğur Çayı, Zergüş mahalinde doğarak Bismil kazası civarlarında Dicle nehri ile birleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ