Diyarbakır Hani Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Hani Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hani Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Hani Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Hani Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Hani Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hani Hakkında
Hani, Diyarbakır vilayetinin bir kazasıdır. İlçenin eski adı Henı’dir. Hani Zazaca’da Çeşme anlamına gelmektedir. Hani Zazalarin eski yaşam noktasıdır. İnanç itibariyle de Zerdüştlük, Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslamiyetin izleri bariz bir halde görülür. Hini’nin en büyük ziyaretleri olan, Salıkaf, Cafer-i Tayyar Yatırı ve Seyyid Bedrettin ve Dımıştad yatırı´nın Sünni İslamın bölgeye gelmeden öncesi olmuş olduğu kabul edilmektedir. Ruhsal tedavi için kullanılan Çaleycino ve benzeri yerleri vardır.Kuruluş tarihi çok eskilere dayanan Hani kazası hakkında ilk malumatlar Milattan Önce 8. asırda başlar. Urartu devleti ve Asurlular içinde ehemmiyetli çatışmalara sahne olmuş olduğu kabul edilmektedir. Sonrasında Nirbi’lerin yaşam merkezi olan Hani’nin tarihçesi Diyarbakır merkezinin tarihçesiyle paralel bir haldedir. 1875 senesinde Palu’ya bağlı olan bir nahiye olan Hani, sonrasında Lice’ye bağlı duruma getirilmiştir. Hani ilçesinde belediye 1878 senesinde faaliyete geçirilmiştir.

Milattan Önce 1280 senesinde Asur Hükümdarı I. Salmanassar ile bitirdikleri muharebede yenilerek dağılan Nirbi’lerin yaşam merkezi olan Hani, Cumhuriyet devrinde Lice’ye bağlı olan bir kaza durumundaydı. Hemen sonra gelişerek ilçe yapıldı.

Silvan’dan sonrasında nüfus yoğuluğu en fazla olan kazadır. Kilometrekareye 63 kişi düşer. Ek olarak 100 kilometreye yaklaşık 4 köy düşer. Köyler kazanın kuzeyinde bulunan küçük ova etrafında toplanmıştır.

Dışarıya sattığı en dikkat çekici mamuller tahıl, pamuk, yaş ve kuru meyveler ile birlikte ek olarak kazadan her sene kereste pazarlanmaktadır. Ek olarak ilçe içerisinde torak ve katı yiyilen yağ satıımaktadır.

Dicle Nehri Hani’ye 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ek olarak nehirde bol miktarda alabalık yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ