Diyarbakır Ergani Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Ergani Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ergani Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Ergani Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Ergani Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Ergani Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ergani Hakkında
Ergani, Diyarbakır ilimizin bir kazasıdır.

Dicle’nin sağ kıyısına 10 kilometre mesafede ve 1526 metre yüksekliğinde yer alan Zülküf Dağı’nın güney eteğine inşa edilmiş (Halk içinde Zülküf Dağı, Zülküf Peygamber Dağı, Makam Dağı olacak şekilde isimlendirilmektedir.) Diyarbakır vilayetinin ehemmiyetli kazalarından bir tanesidir. Ergani, Diyarbakır vilayetinin en büyük kazasıdır. İlçe merkezine bağlı olan, 86 köy yer almaktadır.

Osmanlı döneminde Ergani ilçesine verilmiş olan Osmaniye ismi Adana ilinin eski kazası günümüzdeki Osmaniye vilayeti ile karıştırıldığı için sonradan Ergani olacak şekilde değiştirilerek güncellenmiştir.Ergani çok eski bir kent olup, kuruluş vakti belli değildir, İlçeye 8 kilometre mesafede yer alan Hilar Kenti harabelerinde imal edilen (Çayönü) kazıda, günümüzdeki bilgilere nazaran Anadolu’nun en eski köy yerleşimi ortaya çıkmıştır. Çayönü tepesinde kendini gösteren Milattan Önce 7000 seneye varan kalıntılara dayanarak Ergani’nin 9000 senelik tarihi olmuş olduğu ifade edilebilir. Osmanlı zamanında uzun süre Sancak beyliği (İl Merkezi) inşa eden Ergani kazası, 20 Nisan 1924 tarih ve 491 sayılı kanunun çıkmasıyla Sancak Beyliği bitmiş Diyarbakır İline bağlı olan İlçe durumunu almaya hak kazanmıştır.

19. asır ortalarında Ergani sancağının merkezi, Bakır maden işletilmesi itibariyle ehemmiyet elde eden Maden nahiyesine taşındı. 19. asırda bir mutasarrıf 3 kaymakam ve 11 müdür tarafınca yönetildi. 

İlçenin yüzölçümü 1489 kilometrekare şeklindedir. Ergani İlçesi yönetimsel olaraktan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alır, fakat coğrafi olaraktan bir bölümü Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Kuzey bölgesinde Elâzığ vilayetine bağlı olan Maden kazası, doğu bölgesinde Diyarbakır vilayeti ve Diyarbakır vilayetine bağlı olan Dicle kazası, güney bölgesinde Urfa’ya bağlı olan Siverek kazası, batı bölgesinde Diyarbakır iline bağlı olan Çermik ve Çüngüş kazalarıyla hudut komşusudur. Denize olan yüksekliği 955 metre yüksekliğindedir. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ