Diyarbakır Eğil Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Eğil Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Eğil Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Eğil Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Eğil Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Eğil Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Eğil Hakkında
Eğil, Diyarbakır vilayetinin bir kazasıdır.

Diyarbakır ilinden 50 kilometre mesafede antik bir şehir olup bütün güzellikleriyle, Asurlulardan kalma kale ve birçok antik mağara, kral kızı resimlerine ev sahipliği gerçekleştiren bir kazadır.

Diyarbakır ilinin en dikkat çekici kültür ve turizm merkezlerinden kabul edilen Eğil tarihte birçok ayrı uygarlığa ev sahipliği yapmış değişik inançların bir arada yaşamış olduğu ehemmiyetli bir ilçe durumundadır.

“Peygamberler kenti” olaraktan kabul edilmektedir. Asurlular, Roma İmparatorluğu, Bizanslılar, Selçuklular, Abbasiler, Osmanlı Devleti ve son olacak şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin ilçe idare bölgesi konumundadır.İlçemiz Asurlular, Romalılar, Bizanslılar, Abbasiler Büyük Selçuklu Devleti, Nisanoğulları Beyliği, Akkoyunlular ve Safeviler benzeri eski medeniyetlerin hayatlarını devam ettirdiği yörelerden biri olmuştur.

Eğil kazasına bağlı olan 26 köy ve 23 mezra bulunmaktadır. İlçe merkez ve köylerde hayatını sürdüren toplam popülasyon 23171 şeklindedir.

Eğil ilçemiz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri kabul edilen Diyarbakır vilayetine bağlı olan ufak bir ilçedir. İlçe, vilayet merkezinin kuzeyinde bulunan dağlarla kaplı bir arazide inşa edilmiş olup, tahmin edildiği üzere 450 kilometrekarelik bir yüzölçümü büyüklüğündedir. Diyarbakır vilayetine 50 kilometre mesafede olan kazanın kuzey bölgesinde Dicle Nehri (Dicle Baraj Gölü) ve Dicle kazası, doğu bölgesinde Hani ve Hazo kazaları, batı bölgesinde ise Ergani kazası bulunmaktadır. Denize olan yüksekliği 825 metre olan kazanın iklimi karasal iklim olup yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve yağmurlu geçmektedir.

Eğil’in doğal bitki örtüsü ormandır. Bu ormanlar; meşe ağaçlarının oluşturmuş olduğu topluluklardan meydana gelmektedir. Bu durumun dışında nar, hurma, elma, armut, erik, badem benzeri meyve ağaçları ve üzüm bağları da yer almaktadır. Her türlü hububat ve sebzenin de yetiştirilmiş olduğu ilçe içerisinde bilhassa badem ve üzüm ehemmiyetli gelir kaynaklarından bir tanesidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ