Diyarbakır Dicle Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Dicle Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Dicle Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Dicle Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Dicle Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Dicle Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Dicle Hakkında
Dicle veyahut eski ismiyle Piran-Piro, Diyarbakır İlinin bir kazasıdır.

Diyarbakır Merkezine 92 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır, Lakin bu yol Ergani üstünden sağlanan yoldur. 2013 senesinde imal edilen Eğil Dicle Karayolu yardımıyla bu mesafe 68 kilometreye düşmüştür, 1274 kilometrekarelik bir sahaya yayılmış olan kazanın arazilerinin güçlü bir kısmı dağlarla kaplı ve ormanlık bölgedir, Ovalar ise dağlar arasına yerleşmiş ufak parçalar durumundadır. İlçenin deniz düzeyinden yüksekliği 970 metre yüksekliğindedir. Arazinin %30’u meşe ağaçları ile serilidir. Ormanlık sahaya sahip oluşundan dolayı Diyarbakır ilinin diğer ilçelerine nazaran Daha Çok Yağış Almaktadır, İlçemizde Tarımcılıktan Fazla Hayvancılık Gerçekleşmektedir ve Hayvancılıkta da Küçükbaş hayvancılığı Ön Planda bulunmaktadır, İlçemizin kuzey bölgesinde; Elazığ’ın Alacakaya Ve Arıcak İlçeleri, güney bölgesinde; Eğil İlçesi doğu bölgesinde;Ergani Ve Elazığ’ın Maden İlçesi batı bölgesinde; Hani Ve Kocaköy kazaları bulunur, İlçemiz Elazığ vilayeti ile komşu olan bir kazadır,Dicle’nin Etrafında olan vilayet ve ilçelere mesafesi aşağıdaki gibidir.

Diyarbakır = 68 Kilometre
Elazığ = 109 Kilometre
Bingöl = 116 Kilometre
Tunceli = 149 Kilometre
Eğil = 18 Kilometre
Ergani = 30 Kilometre
Hani = 32 Kilometre
Kocaköy = 52 Kilometre
Alacakaya = 33 Kilometre
Arıcak = 43 Kilometre
Maden = 53 Kilometre

İlçemizde Meslek, Anadolu, İmam Hatip Olmak Suretiyle 3 lise Ve 2’si yatılı olmak suretiyle 6 Ortaöğretim Okulu 1 adet Rehabilitasyon Merkezi Ve 1 Adet de özel dershane yer almaktadır, Köylerin büyük bölümünde İlköğretim Okulu da bulunmaktadır. İlçe içerisinde toplamda 74 Okul yer alır, Ek olarak 1 adet Anaokulu inşasına 2013 senesinde başlanmış 2014 yılında hizmete girmesi düşünülmektedir.

İlçe ve köy sakinlerinin gelir kapısı çok değildir, genel anlamda hep farklı İllere çalışma emelli mevsimlik göç yapılır. Bununla birlikte olarak hayvan alım-satımı, ziraat  ve hayvansal mamullerden de gelir sağlanıyor.

İlçeye bağlı olan 1 kasaba, 51 köy, 61 Mezra Ve 4 semt bulunur. Semtler: 27 Mayıs, Bağlarbaşı, Yeşiltepe ve Çelebi mahallesidir Kasaba: Kaygısız.

Ziraat Bankası, ufak çaplı tamirciler, un değirmenleri ve mermer atölyeleri öncelikli endüstri dallarıdır. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ