Diyarbakır Çınar Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Çınar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çınar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Çınar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Çınar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Çınar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çınar Hakkında
Çınar, Diyarbakır ilimizin bir kazasıdır.

Cumhuriyetin ilk senelerinde Diyarbakır merkeze bağlı olan güçlü bir köy olan Çınar 23 Haziran 1937 senesinde, 3223 sayılı yasa ile bağımsız ilçe yapılmıştır. Eski zamanlar ismi “Melkis” olup merkezi sonrasında “Hanakpınar” köyü yakınlarına taşınan kazanın, 1937 senesinden evvel ismi “Akpınar” ve “Hanakpınar” olacak şekilde bilinmekteydi.İklim olaraktan karasal iklim söz konusudur, çarıklı nahiyesinin etkisinden ve bismilden gelmiş olan çöl sıcaklarının etkisinden yaz ayları fazla sıcak geçer, fakat çınar genel anlamda Haziran ve Ağustos aylarında yüksek sıcaklıklar yaşar, Haziran’da en iyi 45.2, ağustosta da 48.9 dereceyi gören gölge sıcaklık değerleri ölçülmüştür, kış ayında ise karacadağında tesiriyle soğuk geçer, ölçülen en az kış sıcaklığı -28.7 dereceyle 31 aralık 2007 senesinde ölçülmüştür.

Zerzevan Kalesi Aktepe köyünde yer almaktadır. Osmanlı zamanında kalmış olduğu rivayet edilmektedir. Küllahı olamayan kesme taştan minarenin ilişik olmuş olduğu caminin birkaç kenar duvarı da dışında yer almaktadır. Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğünce tescili inşa edilmiştir.

Jüşnehamke Mağarası Mardin yolu üstünde yer alan göksü barajının alt bölümünde yer alan H. kale mağarası çınarın en büyük ve uzun mağarasıdır. Aynı süre karşı tarafında yer alan mağara onların bir köyünün karşı tarafında olmasından ötürü onların köy adı olan “jüşnehamke” mağarası olaraktan da bilinmektedir. Ek olarak Zerzevan Kalesi, Şikeftan Mağaraları ve Süleyman Ağa Mağaraları benzeri tarihi yerleri bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet21750 diyor ki:

    mehmet21750 SELAM DİYARBAKIR İKAMEKAH EDIYORUM LODER OPERATORUYUM B+ G EHLİYETİM VAR 7 YIL DENEYIMLI LOLDER OPERATORU.

BİR YORUM YAZ