Diyarbakır Çermik Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Çermik Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çermik Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Çermik Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Çermik Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Çermik Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çermik Hakkında
Çermik, Diyarbakır vilayetinin bir kazasıdır.

Eski adı Aberna şeklindeydi. İlçe günümüzdeki adını ise dünya tarafından tanınmış kaplıcalarından elde etmiştir. Çermik ilçesinin 2006 tarihi bakımından merkez nüfus bilgisi 21.000 civarıdır. Ek olarak ilçe içerisinde Artuklu Beyliği döneminden kalma birçok tarihi yapıt bulunmaktadır. Çermik Belediyesi tarih ve kültür eseri olan Haburman köprüsünü korumak emeliyle vasıta geçmesine kapatmış ve yol ihtiyacını gidermek için yaklaşık 20 metre yanına ek bir köprü inşa etmitşir.
Çermik ilçesinin geçim kaynağı bilhassa yabancı ülkelerde çalışanların yollamış olduğu dövizler, şehir dışına giden mevsimlik işçiler, mermer ocakları ve Çermik Kaplıcası’dır. Ek olarak memur nüfusunun fazla bulunması Kent ekonomisini canlandırır. En dikkat çekici yemeği Meftunedir. Bayanların en büyük eğlencesi Mart ayındaki oğlak eğlencesidir.

Kent Merkezinde 10 tane İlköğretim, 1 düz lise, 1 Çok programlı Lise, 1 Anadolu Lisesi, 1 Anaokulu ve Meslek Yüksek Okulu yer almaktadır.

Çermik kazasının nüfusu Türkler, Zazalar ve Kürtlerden doğar. 1. Dünya Savaşı dönemine değin Ermenilerin ilçe içerisinde nüfus açısından çoğunluk olmuş olduğu öne sürülür. Güneydoğu kültürü egemendir. 1720 senesinde Sivas ve Güneydoğu şehirlerine gelmiş olan “Herikli” Türkmenlerinin ev sahipliği meydana getirdiği eski büyük Türkmen kenti ve Türk düşünür Ziya Gökalp in yurdu olan Çermik ilçesinde Türkmen yoğunluğu her geçen zaman düşmekte olup Türkçe ve Zazaca konuşulur. Çermik ilçesinde bağcılık epey ilerlemiştir ve bilhassa köylerin geçim kaynağı şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ