Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Diyarbakır Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Diyarbakır Hakkında
Diyarbakır, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip 12. kenti. 2013 baz alınarak 1.607.437 nüfusa haizdir. Diyarbakır şehir merkezi tahmin edildiği üzere 9000 senelik bir geçmişe haizdir.

Coğrafya
Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ortasında, El Cezire’nin (Mezopotamya) kuzey bölgesinde bulunmaktadır. Doğu tarafında Batman ve Muş, batı tarafında Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, kuzey bölümde Elazığ ve Bingöl, güney bölümde ise Mardin vilayetleri yer almaktadır. Yeryüzü şekilleri yönünden genel anlamda dağlarla çevrili, ortası hafifçe çukurlaşmış görünümdedir ve Güneydoğu Torosların kollarıyla çevrelenmiştir. En fazla dağı Muş hududu yakınında bulunan Anduk Dağıdır.İklim
Diyarbakır ilinde sert bir kara iklimi hakimdir. Yaz ayları fazla sıcak geçer lakin kış ayları Doğu Anadolu Bölgesi değin soğuk olmaz. Bu durumun öncelikli sebebi Güneydoğu Toroslar yayının kuzeyinden gelmiş olan soğuk rüzgarları kesmesidir. En sıcak ortalaması 40.2 derece, en soğuk geçen ayın ortalaması ise -10.1 derecedir. Bugüne kadar ölçülen en fazla sıcaklık 48,4 derece ile 29 temmuz 1946 gününde, en az hararet ise -25,7 derece ile 11 ocak 1933 tarihinde yaşanmıştır.

Senelik yağmur ortalaması 496 milimetre olan kentte, bu yağışın %2’lik bölümü yaz mevsiminde azalmaktadır. Kuzey bölgesinde bulunan dağların eteklerine doğru uzandıkça yağışlar da çoğalır.

Güneydoğu Anadolu’nun tabii bitki örtüsü olan bozkır, Diyarbakır ilinde de hakimdir. Bozkır biltki örtüsü iç tarafında otsu nebatlar daha yüksektir. Bunlar ilkbahar mevsiminde kısa bir zaman iç tarafında yeşerip çiçeklenir, fakat yağmurların kesilmesiyle yaz başlangıcında kururlar. Etrafta bulunan dağlar, dönem dönem meşe ormanlarıyla serili vaziyettedir. Diyarbakır arazilerinin yüzde 33’ü orman ve fundalık, yüzde 40’ı ekili arâzi ve yüzde 22’si çayır ve meralarla serilidir. İlkbahar mevsiminde tüm yerler yemyeşil vaziyettedir. Yaz mevsiminde ise nehir köşeleri haricinde her yer bozkırdır, otlar tamâmen kurur. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sefa diyor ki:

    Greyder oparetörüyüm kendi memleketimde kendi halkıma hizmet etmekten grur duyarım beni işe alırsanız çok sewnirim.

BİR YORUM YAZ