Diyarbakır Bismil Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Bismil Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bismil Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Bismil Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Bismil Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Bismil Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bismil Hakkında
Bismil, Diyarbakır vilayetinin bir kazasıdır.

İlçe, Basmil Kabilesi ismi ile, Urfa ve şimdiki Arak Mezopotamya yöresinden gelenler tarafınca inşa edilmiştir. Bismil ilçesinde çıkan eski kabir taşları 250-400 seneliktir. Bunların bir bölümünün Konya ve bir kısmında Musul tarafınca geldikleri söylenir. Eski zamanlar köy statüsünde olan Bismil, bir ara bucak olmuş, Mermer ve Akpınar köyleri de buraya bağlanmıştı. Sonrasında bu örgüt dağıtılarak ismi Şark olaraktan saptanan bu bucak merkez üzerinden idare edilmişti.
1926 senesinde oluşturulan yönetimsel bölünmede Şark Nahiyesi’nin merkezi bu defa Seyithasan köyü olmuş, Bismil buraya bağlı duruma getirilmiştir. Ondan sonra, yine Bismil Nahiyesi meydana getirilmiş ve Seyithasan Köyü buraya bağlanmış, 1936 senesinde da Bismil Diyarbakır vilayetinin altıncı kazası haline gelmiştir. İlçe ek olarak nüfus dolayısıyla da Ergani ilçesinden sonra gelen en büyük kazadır..Hem karayolu ve hem demiryolu bağlantısı olan kent, Dicle nehri, kaza tarımının yaşam kaynağıdır. Kurtuluş, Fatih, Bozkurt, Akpınar, Altok, Dicle, Dumlupınar, Şentepe, Esentepe, Seyrantepe, Tekel, Ulutürk Semti olmak suretiyle 12 semtten meydana gelmektedir. Merkez kazaya olan mesafesi 54 kilometredir.İlçeye bağlı olan 112 köy, 90 mezra yer almaktadır. Ambar, Yukarı Salat ve Tepe kasabası olacak şekilde üç iki kasabası yer alır.

Bismil Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve yağmurlu geçmekte olan karasal iklim hakimdir, Bismil ovası yaz ayları Diyarbakır vilayetinin En Yüksek sıcaklıklarının ölçüldüğü yerdir, Bismil ilçesinde zamanda ölçülen en iyi sıcaklık 10 Temmuz 1962 gününde 50,2 derece olaraktan ölçülmüştür.

İlçe yeni kurulmuş olduğu için burada rastgele bir tarihi anıt bulunmuyor. Fakat Türkmen Hacı köyünde Kabasakal, Sarısakal ve Yedikızlar türbeleri, Koği, Tepe, Saladum, Matar, Köprü ve diğer yüzlerce köyde yer alan höyükler (suni tepeler) incelemeye değer ilgi çekici yerler olmuştur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ