Diyarbakır Bağlar Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Bağlar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bağlar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Diyarbakır Bağlar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Diyarbakır Bağlar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Diyarbakır Bağlar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bağlar Hakkında
Bağlar, Diyarbakır vilayetine ilişik bir merkez kazadır. Nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 350.000’den yüksektir. Diyarbakır’ın en büyük kazası olmuş olduğu kadar ülkemizin de en büyük kazalarından bir tanesidir.

Daha eski zamanlar bir mahalle durumundayken yeni çıkan bir kanunun çıkmasıyla merkez ilçe olmuştur. Nüfusun büyük kısmını çocuk yaştakiler ortaya çıkarır. Burada hayatını sürdüren aileler çoğunlukla fazla çocukludur ve birçoğunu göç eden insanlar meydana getirir. Yenihal mahalleyi aralığında Kaymakamlık binası hazır duruma kavuşturulmuştur.Diyarbakır Bağlar Belediyesi, 21.12.1993 tarih ve 93/5130 sayılı Bakanlar Kurulu hükmü ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin ilanının hemen peşinden, Sur ve Yenişehir ilk kademe belediyeleri beraber faaliyete geçirilmiştir. Bağlar Belediyesi’nin hizmet sektöründe kurulmuş olduğu ilk periyotta toplam 7 semt (Alipınar, Fatih, Kaynartepe, Körhat, Muradiye, Yeniköy, 5 Nisan) bulunmaktaydı. Hemen sonra aşırı göç neticesi Bağcılar, Yunus Emre, Şeyh Şamil, Selahattin Eyyübi, Mevlana Halit mahalleri ortaya çıkmıştır.

Köylere bağlı olan 24 mezra semt pozisyonuna geçirilerek Bağlar Belediyesi’ne bağlı duruma getirilmiştir. Böylelikle Bağlar Belediyesi 33 semte hizmet götürmekle mükellef bir belediye durumuna sahip olmuştur.

2008 senesi mart ayı itibari ile ise Bağlar kaza statüsü alarak kaza belediyesi olaraktan duyuru yapılmıştır. 2009 senesi nüfus araştırmasına bakılırsa Bağlar’ın nüfus bilgisi 334954 şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ