Denizli Tavas Belediyesi Personel Alımı

Denizli Tavas Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Tavas Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Denizli Tavas Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Denizli Tavas Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Denizli Tavas Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Tavas Hakkında
Tavas, Denizli vilayetinin bir kazasıdır. Tavas kazası ismini 40 kilometre yakınında yer alan Kale ilçesinin eski ismi olarak bilinen Davaz isminden alımıştır. Seneler sonrasında farklılaşmaya uğramış ve Tavas ismi verilmiştir. Tavas’ın eski ismi Yarengüme’dir.

Yöredeki en eski yaşam yerinin Medet Höyüğü olaraktan anılan mevki olmuş olduğu saptanmıştır. 

Orta Anadolu Bölgesinde Hatti ve ondan sonra da Hitit İmparatorluğu’nun kurulmuş olduğu dönemde, Batı Anadolu Bölgesinde Ahhiyava ve Lukkalıların uygarlıkları vardı. Bu medeniyetler Herodot Zamanı’nda daha sonraları; Likya, Karya ve İyonya uygarlıklarının kökeni olacak şekilde gösterilmektedir. Likyalılar aslında Gediz Nehri vadisinde, Karyalılar ise günümüzdeki Kale-Tavas, Karacasu kazaları ile Muğla vilayetinin tamamını içerisine alacak halde Büyük Menderes Nehrinin güney bölgesinde yerleşmişlerdir.Günümüzdeki Kale ilçesinin güney bitişiğinde yer alan ve bugün terkedilmiş durumdaki “Eski Kale” ismiyle hatırlanan doğal kayalığın üstünde inşa edilmiş olan mekanın adına Tabae (Tabai, Taba) olarak denk gelinmektedir. Tabae’nin ilk kuruluşu konusunda emin sertifikalar bulunmamakla birlikte, yüzeydeki kalıntılar dahil civar hakkında muhtelif kaynaklar Hellenistik dönemden evvelki Karyalılar zamanından bu yana var olduğunu devam ettirmektedir.Bu yaşam durmaksızın olacak şekilde Karya, Hellen, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi devam etmeye başlamıştır.

Bir çok gezgin ayrı dönemlerde icra ettiği seyahatlar esnasında Tabae sözcüğünün antik dönemdeki birbirine benzer isimler ile olan bağını incelemişlerdir. “Taba” isminin son dönemlerde “Kaya” manasına geldiğini savunmaktadırlar. Antik periyotta “Taba” ile kullanılmış olan birçok mekan adlarından bahsederler. Tabae’nin “Kaya” yı simgelediğini bunun şehrin durumu ve görüntüsüne bağlı olan bir isim bulunduğunu iddia ederler.

Tavas´a bağlı olan toplam 10 kasaba ve 36 köy bulunur. Bu beldelerden en büyüğü olan Kızılcabölük bununla beraber eski Bucak merkezi konumundadır. Uzun süre kaza olmaya çalışmıştır fakat kazaya mesafesi fazla yakın olmuş olduğu için (4 kilometre) kaymakamlık verilmemiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ