Denizli Sarayköy Belediyesi Personel Alımı

Denizli Sarayköy Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sarayköy Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Denizli Sarayköy Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Denizli Sarayköy Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Denizli Sarayköy Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sarayköy Hakkında
Sarayköy, Denizli vilayetinin bir kazasıdır.

Denizli merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunan Sarayköy ilçesinin kuzey bölgesinde Buldan, doğu bölgesinde Denizli, güney bölgesinde Babadağ, batı bölgesinde Buharkent, Kuyucak kazaları ile çevrelenmiştir. Aydın Dağları ile Menteşe Dağları içinde dökülen Büyük Menderes akarsuyu sebebiyle, aynı ismi alan ovada yerleşilmiş, fakat kimi köyler çevrede bulunan dağ eteklerinde sıralanmışlardır. Yüzölçümü 470 kilometrekaredir. İlçenin kuzey tarafından Büyük Menderes akarsuyu geçmektedir. Ek olarak yaz ayında suyunu kaybeden ufak çaylarda yer almaktadır.

Akdeniz ikliminin özelliklerinin görülmüş olduğu ilçe içerisinde, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise fazla soğuk olmamakla birlikte yağmurlu geçmektedir. Sarayköy ve etrafında en gelişmiş endüstri konumu dokumacılıktır. Önceden beri Babadağ ve köylerinde yürütülen dokumacılık son senelerde Sarayköy ilçesinin etraf köylerine de girmiştir. Buralarda genellikle tüccar için fason dokunan ham bezler sonrasında işlenerek ve desen baskıları gerçekleşerek çarşaf ve nevresim şeklinde sektöre takdim edilmektedir. Köprübaşı köyünde yer alan iki tekstil tesisi bu yöntemle üretmiş olduğu tekstil mamullerini ülke dışına ihraç etmektedir. Sarayköy ilçesinde yer alan içecek tesisinde gazoz ve kola benzeri içeceklerin üretimi gerçekleşmektedir. Ek olarak Sarayköy-İzmir yolu üstünde Sarayköy’e 3 kilometre mesafede Menderes Tekstil Sarayköy nüfusuyla beraber, Manisa, Aydın ve kazaları haline gelmek suretiyle birçok aileye iş imkânı sunmuş, 8 bine yakın mensubu ile büyük iş olanaklarını öncelikli Sarayköy halkı olmak suretiyle etraf vilayetlere bu imkânı geçirmiştir. Sarayköy ilçesinde bahçe kültürü de epey yaygın olarak görülmektedir; şeftali, erik, kayısı öncelikli olmak suretiyle çok sayıda meyve yetiştirilmektedir. Ek olarak Sarayköy iklimi elverişli bulunması sebebiyle bizzat kendine yetebilen bir ilçemiz olmuş olduğu kadar çevre ilçelere, vilayetlere ve yabancı ülkelere de ihraç etmektedir. Çiftçiliğin geçim kaynağı olmuş olduğu Sarayköy’de pamuk imalatı ve bağcılık bereketli ovasında yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçenin Hasköy köyünde 1 tane tavuk çiftliği bulunmakla birlikte Tekke hamamları aralığında seracılık epey yaygın olarak görülmektedir. Sarayköy ilçesinin Denizli vilayetine mesafesi 22 kilometre durumuna gelmesi ulaşımı kolaylaştırmış, endüstri mahsullerinin maliyetini düşürmüş, pazara verilmesini kolaylaştırmıştır. Denizli-Sarayköy güzergahı üstünde 300’e yakın endüstri fabrikası yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ