Denizli Honaz Belediyesi Personel Alımı

Denizli Honaz Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Honaz Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Denizli Honaz Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Denizli Honaz Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Denizli Honaz Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Honaz Hakkında
Honaz: Denizli vilayetinin bir kazasıdır. İlçeye adını vermiş olan Honaz Dağı (2,571 metre) Ege’nin en yüksek dağıdır ve Honaz kazası bu dağın kuzey yamacına oturur. Yüz ölçümü 504 kilometrekare olan Honaz ilçesinin, 1990 senesi sayımına nazaran nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 25.000 şeklindedir. Nüfus yoğunluğu kilometrekareye 45 şahıstır. Honaz’ın iklimi, Ege bölgesi ikliminin tesiri altında kalmaktadır. Yağış çoğunlukla ilkbahar, güz ve kış aylarında yağar. İlçe Honaz Dağının kuzey yamaçlarında kurulmuş olduğu için yağmur oranı epey fazladır (senelik 856.6 milimetre). Bu özelliği ile Honaz’ın iklimi bilhassa kiraz yetiştiriciliği için epey uygun vaziyettedir. Honaz ilçesine bağlı olan toplam 4 kasaba ve 12 köy bulunur.İlçenin merkez nufusu: 10.600 şeklindedir. Kiraz, şeftali, pamuk, cennet elması meşhurdur. Pamukkale üniversitesinin en büyük meslek yüksekokulu burada yer almaktadır. 2660 aralığında öğrenci bulunur. Ek olarak 15 tane program yer alır.

İlçenin en dikkat çekici ziraat mamulleri içinde Kiraz ehemmiyetli bir yer tutmaktadır. Özellikla ihracata dönük kiraz yetiştiriciliği yapılmakta ve tahmin edildiği üzere %80’lik bir miktarı ülke dışına gönderilmektedir. Yaklaşık kiraz ihracatı senelik 60,000,000 Türk Lirası, diğer yaş meyve, sebze ve domates, üzüm gibi ziraat mahsüllerinin iç ve dış piyasa satışı ise senelik yaklaşık 500,000,000 Türk Lirası civarı durumundadır. Bu durumun yanı sıra Honaz ilçesinin diğer ehemmiyetli bir ziraat ürünü ise domatestir. İlçe içerisinde uzun senelerdir hizmet sunmakta bulunan bir salça tesisi de yer almaktadır.

Tarımdaki çeşitliliğin dışında, Honaz ilçesi tarih süresince pehlivanlar yetiştirmiş bir kazadır. Bu pehlivanlar içinde en tanınmış kişisi, arka arkaya üç kez Kırkpınar Başpehlivanı olmuş, altın kemer sahibi Hüseyin Çokal’dır.

İncilde ismi geçen yedi kiliseden birinin bulunmuş olduğu Colossae (Xollossai) antik şehri, kazaya iki kilometre uzaklıkta bulunan ören yerindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. savaş evci diyor ki:

    SAVAŞ EVCİ kaklık mahalesinde yaşıyorum E SINIFI EHLİYETİMVAR kamyon kepce&traktör kullanıyorum tecrubem var SAYIN BAŞKANIMDAN iş istiyorum belediye bunyesinde calışmak icin sagılarımla tşkl ederim iletişim tlf 0537..

BİR YORUM YAZ