Denizli Çivril Belediyesi Personel Alımı

Denizli Çivril Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çivril Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Denizli Çivril Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Denizli Çivril Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Denizli Çivril Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çivril Hakkında
Çivril, Denizli ilimizin bir ilçesidir. Çivril’e bağlı olan toplam 76 semt bulunmaktadır.

Çivril namına tarihte ilk defa Myriokephalon savaşını anlatan Bizans Kayıtlarında denk geliyoruz. 12. asırdan kalma bu belgelerde Çivril ismi Rum yazımı ile ” Tribritzi ” ve Latin yazılımı ile ” Cyybrilcimani ” şeklinde geçiyor. Çivril ismi Selçuklular zamanında Anadolu’ya göç eden Çağatay Türklerinin kullanmış olduğu Çağatay Türkçesine ilişik bir tanımlamadır ve manası “suyu bol olan yer”, “sulak mekan” anlamına gelmektedir. Anadolu Bölgesinde birçok yerde Çivril ismi bulunur. Luvilerin yaşamadığı mekanlarda da Çivril yaşam sahaları bulunur. Çivril’in Luvi diliyle ilgisi bulunmamaktadır ve Çağatay Türkçesinde Çivril “yalın” bir kelime olacak şekilde geçer.

İl merkezinin kuzey doğu bölgesinde yer alan Çivril ilçesinin kuzey bölgesinde Sivaslı, Kuzey batı bölgesinde Karahallı, kuzey doğusunda Sandıklı. Güney doğu bölgesinde Dinar, Güney bölgesinde Dazkırı ve Evciler kazaları yer almaktadır. Güney batı bölgesinde ise Bekilli, Çal ve Baklan kazaları bulunur. İlçenin deniz düzeyinden yaklaşık yükseltisi 900 metre, kaza merkezinin ise 832 metre yüksekliğindedir.Çivril, çevresi dağlarla çevrili alüviyal bir çöküntü olması üzerinde yer almaktadır. Arazinin % 30 u dağlarla kaplı, % 16 dalgalı, % 54 ü de düz ovadan meydana gelmektedir. Bu ovanın kuzey bölgesinde Bulkaz dağları (1990 metre) Kuzey batı bölgesinde Kocayaka dağları (1259 metre), güney doğu bölgesinde ise Bozdağı (1350 metre) yer alır. Kuzey doğu bölgesinde bulunan Akdağ ise (2449 metre) kazanın en yüksek Ege Bölgesinin ise ikinci yüksek dağı özelliğini taşımaktadır.

Çivril Ege Bölgesinde görülmekte olan Akdeniz iklimi ile İç Anadoluda görülmekte olan karasal iklim içinde geçip tipi bir iklime haizdir. Bu duruma bakılırsa yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağmurlu geçmektedir. Gerçekleşen rasatlara nazaran en az sıcaklık 1974 senesi Ocak ayı itibari ile 14,5 santigrat derece, en yüksek sıcaklık ise 1973 Temmuz ayında 38 santigrat derece saptanmıştır. Senelik yağmur oranı ise 1 metrekareye 470 kilodur. İlçe içerisinde hakim rüzgar istikameti güney batıdır. Poyraz ise bundan daha düşük esmekle beraber daha çok göstermektedir. Yaz mevsiminde dahi kış havası oluşturan bu rüzgar bazı zamanlar oluşmuş olan kirli havanın dağılmasına destekçi olur.

Çivril ilçesinin en dikkat çekici akarsuyunu kaza merkezinin 10 kilometre doğu tarafında bulunan Işıklı nahiyesinden çıkan Büyük Menderes nehri meydana getirmektedir. Bu dere Dinar ve Akdağ’dan çıkan pek çok kaynağın suları ile birleşerek 72 kilometrelik bir sahaya haiz olan Işıklı gölünü oluşturur.  Nilüferlerin açmış olduğu tatlı su balıklarının yaşamış olduğu ışıklı gölü bununla birlikte oldukça çok su kuşuna da ev sahipliği gerçekleştirmektedir. Bilinçsiz avlanma sebebi ile yok olmaya yüz tutan bu canlı hayatının savunma altına alınması için faaliyetler gerçekleşmelidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bekir diyor ki:

    Merhaba Çivril beledeiye insan kaynakları işe ihtiyacımız var gerekli bilgiye nerden ulaşabilirim
    Saygılarımla…

BİR YORUM YAZ