Denizli Çardak Belediyesi Personel Alımı

Denizli Çardak Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çardak Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Denizli Çardak Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Denizli Çardak Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Denizli Çardak Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çardak Hakkında
Çardak Denizli vilayetinin bir kazasıdır.

Net merkezi nüfusu: 4.663 şeklindedir. İlçe merkezi 1105 senesinde Maymun dağı eteğinde Körin ismiyle anılan Türkmen aşireti olarak inşa edilmiş, sonrasında şimdiki yerleşim yerine nakledilmiştir.

Çardak, Ortaçağda vatandaşların geçimini hayvancılıkla sağlamış olduğu minik bir köy şeklindeydi. Maymun dağı eteğindeki köy halkı, hayvanlarını güneş sıcağından korunmak düşüncesiyle; hanelerin ön taraflarına ya da yan taraflarına Çardak demiş olduğumuz gölgelikler oluşturarak önlem almaktaydı. Bu ufak Türkmen köyünün hemen güney kısmında bulunan kervan yolundan geçmekte olan diğer köylüler de, buraya “Çardaklı Köy” ismini vermişlerdir. Bu isim yerli Türkmen halkı tarafınca da kabullenilmiş ve böylelikle köyün ismi Çardak olarak günümüze kadar gelmiştir.Çardak ilçesine bağlı olan toplam 3 kasaba ve 5 köy bulunur.
Beldeler: Beylerli ve Gemiş.
Köyler: Ayvaz, Çaltı, Gölcük, Hayriye ve Söğüt köyleridir.

Denizli kent merkezine 65 kilometre mesafede olup Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Hava Kuvvetleri içinde imal edilen “Askeri Meydanların Sivil Havacılık Hizmetleri İçin Kullanılması İle İlgili Protokol” gereğince 1991 senesinde ilk ilk olarak 250 metrekare civarında bulunan prefabrik bir binada seyahat hizmetleri sunulmaya başlanmıştır. Var olan Terminal alanın fazla küçük olması ve yetersiz kalması sebebiyle 26 Ekim 1998 senesinde değişik bir Havalimanından transfer edilen 2000 metrekarelik prefabrik terminal binasında hizmete devam edilmiştir. Ayrıca Havalimanının dış hat trafiğine açılması sebebiyle Gümrük ve Pasaport mekânları düzenlenmiştir. Yükselen yolcu trafiği ve Havalimanının Gümrük Kapısı ilan edilmesi sebebiyle var olan terminal binasının da yetersiz kalacağı düşünüldüğü için 1998 senesinde pistin güney doğu bölgesinde 2.200.000 yolcu/sene kapasitesine sahip, 280.000 metrekare sahaya oturan yeni bir terminal binası yapılması fizibilite faaliyetleri gerçekleştirilmiş ve 2001 senesinde temeli atılarak inşaatına başlanan yeni terminal binası 23 Nisan 2008 senesinde hava trafiğine açılarak hizmet sunmaya start vermiş olup, anılan tarihten beri 18.739 metrekarelik yeni terminal binasında, kaliteli ve temiz bir çalışma ortamı ve seçkin hizmet felsefesi ile havacılık etkinliği kapsamı altında hizmet sunmayı sürdürmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ