Denizli Buldan Belediyesi Personel Alımı

Denizli Buldan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Buldan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Denizli Buldan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Denizli Buldan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Denizli Buldan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Buldan Hakkında
Buldan, Denizli vilayetinin bir kazasıdır. 2012 senesi Türkiye İstatistik Kurumu datalarına nazaran ; merkez ilçe nüfus bilgisi 15.914, köy nüfusu 11.570 toplam nüfus bilgisi ise 27.484’dir. Dokumacılık (tekstil) hususunda tüm ülkemizde tanınmış bir kazadır. İlçeye özgü olan Buldan bezi dünya tarafından tanınmış bir dokuma türüdür.

Yayla (Süleymanlı) Gölü ve Kestane Deresi kazanın ehemmiyetli doğal güzellikleri arasında bulunmaktadır. İlçe hudutları içinde Yenicekent Beldesi’nde Tripolis Antik Şehri yer almaktadır. Derbent köyünde ise sulama emelli kullanılmış olan Derbent Barajı yer almaktadır. İlçe dağ yamaçına inşa edilmiştir ve 3 tarafı dağlarla çevrelenmiştir. İlçenin azami noktası 1151 metre ile Geleyli Tepesi’dir.Denizli Merkez’e 42 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. En yakın demiryoluna 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçeden Denizli- Manisa karayolu geçer. Komşuları Manisa-Sarıgöl, Aydın- Buharkent, Denizli-Akköy, Denizli-Sarayköy ilçeleridir.

Denizli ilinin en gelişmiş kazalarından bir tanesidir.

Buldan İlçesi Ege Bölgesinin iç bölümünde bulunmakta olup, doğu tarafından Güney İlçesi, batı tarafında Kuyucak, kuzey bölümde Sarıgöl, güney bölümde Sarayköy İlçeleriyle sınır bulunmaktadır.

Yüzey şekilleri açısından dalgalıdır. Alçak ovalar ve platolar birbirini bitirir. Arazinin tamamı denizden yüksek konumdadır. Buldan platosu alçalarak Sarayköy tabakasına ulaşır. İlçenin öteki sahaları dağ ve platolarla serili vaziyettedir.

İlçe merkezinin batı bölgesinde 1500 metre yükseklikte, dağ içi düzlüğünde Süleymanlı gölü bulunur. Çok daha önce bu gölün bir ark sistemiyle Buldan ilçesinin yeşil bahçelerini suladığı kabul edilmektedir. Buldan ilçesinin doğusuna doğru arazi yüksekliği gitgide azalır. İlçe arazilerinin tahmin edildiği üzere üçte birinin bulunmuş olduğu bu bölge, Adıgüzel Barajı’nın sularıyla verimini gitgide yükseltmektedir. 

Buldan ekonomik durumu öncelikli olaraktan tekstil mamulleri üstünde ağırlık göstermektedir. Daha fazla geleneksel tarzda hanede yürütülmekte olan dokuma mamulleri bu tekstil konumunda ehemmiyetli hisseye sahiptir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ