Denizli Bozkurt Belediyesi Personel Alımı

Denizli Bozkurt Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bozkurt Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Denizli Bozkurt Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Denizli Bozkurt Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Denizli Bozkurt Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bozkurt Hakkında
Bozkurt, doğu bölgesinde bulunan ilçe. Denizli vilayetine mesafesi 52 kilometre uzunluktadır.

Doğu bölgesinde Denizli iline bağlı olan Çardak kazası, batı bölgesinde Honaz kazası, güney bölgesinde Acıpayam kazası, kuzey bölgesinde Baklan ve Çal kazaları ile kuzey doğu bölgesinde Afyon’a bağlı olan Dazkırı kazası ile sınırdır. Denize olan yüksekliği 866.8 metre yüksekliğindedir.

Arazilerinin güçlü bir kısmı Hambat Ovası içinde yer alır. Yüzölçümü 400 kilometrekaredir. İlçe içerisinde Akdeniz ile İç Ege iklimi arasına bir geçiş iklimi yaşanır. Genel anlamda yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve yağmurlu geçer. 2012 senesi nüfus araştırmasına nazaran; merkez nüfus bilgisi 6.200, bucak ve köyler toplamı; 7.900 kaza toplamı; 13.900’dir.Bozkurt halkının çoğu ziraat ile meşgul olmaktadır. Sulama ile ilgili olarak çalışmalardada atılan somut adımlarla beraber sulu tarıma da geçilerek ürün yönünden çeşitlilik ve bolluk kazandırılmıştır. Bozkurt ve ona bağlı olan Cumalı ve Tutluca köylerinde merkeze nazaran daha çok sulu ziraat gerçekleşmektedir. Arpa, buğday, kimyon, anason, fasulye, nohut, ayçekirdeği, mısır ve tütün öncelikli ziraat mamulleridir. Ek olarak bağcılık, hayvancılık ve alabalık yapılan işçilik ile de gerçekleşmektedir.

Net merkezi nufusu: 5.000 şeklindedir. Halk içinde 93 Harbi diye bilinen 1877 – 1878 Osmanlı – Rus Savaşı daha sonra, Tuna ilinden (Bulgaristan) göç eden göçmenler tarafınca 1890’a dogru Hambat Ovası’nda Hamidiye adıyla faaliyete geçirilmiştir. Hambat ismi Selçuklularca kuruluşu gerçekleşen Han-Abat Kervansarayı’ndan gelmektedir.

Kurulmuş olduğu seneden 1955 senesine değin köy statüsünde yer alan Bozkurt, 1955 senesinde nahiye, 1956 senesinde ise belediye haline gelmiştir. 9.5.1990 yılında önde gelen ve 20.5.1990 senesinde yürürlüğe girmiş olan 3644 sayılı yasa ile ilçe yapılmıştır. 93 Harbi göçünden sonrasında 1950’li senelerde yeniden aynı göç sürmüş ve yaşam yerleri yeniden Bozkurt olmuştur. Bu nedenden ilçenin %70’i Bulgaristan göçmenidir.

Bozkurt´a bağlı olan toplam 1 kasaba ve 13 köy yer alır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ