Denizli Acıpayam Belediyesi Personel Alımı

Denizli Acıpayam Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Acıpayam Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Denizli Acıpayam Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Denizli Acıpayam Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Denizli Acıpayam Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Acıpayam Hakkında
Acıpayam, Ege’nin güneydoğu bölümünde, Akdeniz Bölgesi dahilinde yer alan, Denizli vilayetine bağlı olan bir kazadır.

Net merkezi nüfusu TUIK verilerine göre: 55.971 şeklindedir. Acıpayam, coğrafi durum olaraktan Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır. Acıpayam, 1628 kilometrekare yüzölçümü büyüklüğü ile Denizli ilinin en büyük kazasıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 885 metre yüksekliğindedir. Anadolu Yarımadası’nın güneybatı bölgesinde, Ege’nin güneydoğu bölümünde bulunmaktadır. Ege Bölgesi’nden Akdeniz Bölgesi’ne aktarım noktasında olan kazanın doğu tarafında bulunan, Burdur vilayetine bağlı olan Çavdır, Yeşilova ve Gölhisar kazaları, batısında yer alan Tavas ve Beyağaç, kuzeyinde bulunan Serinhisar ve Çardak, ve güney kısmında bulunan Köyceğiz ve Çameli kazaları ile sınırı kalır. Büyükşehir kanunu sebebi ile merkeze bağlı olan 14 belediye, 38 köy ile, kaza merkezine semt statüsünde bağlı duruma getirilmiştir.Coğrafi açıdan Ege Bölgesi içinde yer alır. Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi aktarım noktasında bulunması sebebiyle değişken iklimi bulunur. Kuzey bölümlerinde göller Bölgesi’nin iklim özelliklerini taşır. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve yağmurlu, ara ara da kışlar ılıman geçer. Güneye inildikçe Gireniz Vadisi süresince Akdeniz iklimi egemenlik sürmektedir.

Acıpayam ilçesinde ilk yerleşim zamanının Milattan Önce 2000’li senelere değin gittiği kesindir. Diokayseria’nın zamanının daha da eski bulunduğunu kabul edilmektedir. Milattan Önce 1500 senelerinde, bölgede Hititleri egemenlik sürmüştür. 200 veyahut 300 sene kadar ilerleyen Hitit hakimiyetinden sonrasında Acıpayam ve yöresi, Milattan Önce 1200 aralığında İyonyalılar’ın hakimiyeti altına geçti. Milattan Önce 800 senesinde ise, buralarda Lidyalılar egemenlik sürmeye start verdi. Milattan Önce 456 senesinde Persler’in hükümranlığına; Milattan Önce 440 senesinde ise Büyük İskender’in ordularınca, Makedonya topraklarına iştirak etti. Devamlı el değiştiren Acıpayam ve yöresi, Milattan Önce 200 senelerinde Makedonya İmparatorluğu’nun dağılmasından sonrasında, Güney ve Honaz ilçelerinin olmuş olduğu yerlerde kentler kuran Seleikos’ların hakimiyetine geçti. Çok uzun ömürlü bulunmayan bu devletlerden sonrasında, diğerlerine bakılırsa daha uzun vadeli hükümranlık sürdürecek olan Roma İmparatorluğu, Milattan Önce 133 senesinde Acıpayam ve çevresini ele geçirdi. Milattan sonrasında 395 senesinde Roma İmparatorluğunun dağılmasından sonrasında, Acıpayam ve çevresi Doğu Roma İmparatorluğu’nun hakimiyeti altına geçti. Doğu Roma’nın da parçalanmasının sonrasında, Bizans egemenliği altına devam eden Acıpayam, 1195 senesinden sonra Türk hakimiyeti altına geçmiştir ve bu tarihten bugüne kadar da Türk devlet ve beylikleri dışında ayrı bir milletin hakimiyetine girmemiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ