Çorum Uğurludağ Belediyesi Personel Alımı

Çorum Uğurludağ Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Uğurludağ Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Uğurludağ Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Uğurludağ Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Uğurludağ Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Uğurludağ Hakkında
Uğurludağ, Çorum vilayetine bağlı olan bir kazadır.

Uğurludağ ilçemizin ilk adı Kızılören’dir. Kızılören 1929 senesine değin İskilip’e bağlı olan bir köyken bu tarih içerisinde nüfus bilgisi sebebiyle bucak yapılıp tekrardan İskilip’e bağlı duruma getirilmiştir. 1954 senesinde arkasında bulunan Urlu Dağına izafeten Uğurludağ ismini temin etmiş, 1969 senesinde belediye, 1987 senesinde kaza kuruluşu gerçekleştirilerek müstakil ilçe yapılmıştır.Çorum İline mesafesi 66 kilometredir. İlçe içerisinde İç Anadolu ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri bölgesi iklimleri egemendir. Çam ormanları yer almakta ve bu ormanlarda yabani fındık ağaçları tespit edilmektedir. Yaz ayları Sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve yağmurludur. Senelik yaklaşık yağmur oranı 4500 milimetredir. Kış ayları kar yağışı düşüktür. 4000 senelik Hatti Uygarlıgının yaşam bölgeleri kaza hudutları içinde yer almaktadır.

İlçe ekonomik durumu Ziraat ve ticaret faaliyetlerine göre şekillenmektedir. 37.458 hektar olan kaza sahasının 19.163 hektarını tarımsal saha oluşturuyor. Belli başlı tarımsal mamuller, buğday, arpa, mercimek, nohut, ayçiçeği, Şekerpancarı, soğan ve pirinçtir. İlçe içerisinde 8.050 tane büyükbaş, 8.970 tane küçükbaş hayvan yer almaktadır. İlçe Merkezinde içme suları kaynak ve yer altı kuyularından temin edilmekte olup, senelerin çok kurak gittiği aylarda düşük dahi olsa içme suyu sıkıntısı çekilmekte, Belediye uzun seneler içme suyuna yanıt verecek kaynaklar arama gayreti içerisinde bulunmaktadır. Merkez kaza topraklarının %70’e yakın bölümü 5 tane yer altı sondajı ve 2 tane yer altı sulama Suyu galerisi ile ziraat arazilerini sulamaktadır. İlçenin 7 köyünün 33 kilometresi bozuk asfalt, 12 köyün 104 kilometresi stabilize, 1 birim 17 kilometre tesviye olmak suretiyle toplam yol uzunluk mesafesi 154 kilometredir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ