Çorum Sungurlu Belediyesi Personel Alımı

Çorum Sungurlu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sungurlu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Sungurlu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Sungurlu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Sungurlu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sungurlu Hakkında
Sungurlu, İç Anadolu Bölgesinde Çorum vilayetinin yönetim sınırları içinde bulunan bir kazadır.

Karadeniz ile başkent arasında bulunan otoyol üstünde olması sebebiyle kaza merkezi gelişmiş olup bununla beraber Çorum kazaları içinde de en yüksek merkezi nüfusluolan ilçesi konumundadır.

Sungurlu ilçesinin, ismini Sunguroğlu Mehmet Bey’den almış olduğu rivayet edilir. Sungurlu, Osmanlı aşamasında Sivas eyaletine bağlı durumdaydı.

Sungurlu yöresi, sırası ile Asurlular, Hititler, Frigler, Kimmerler, Moğollar, İskender, Galatlar yönetimi altında bulunduktan sonrasında Romalıların sonrasında da Bizanslıların eline geçmiştir. Anadolu kapılarının Türklere 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile açılmasından sonrasında Sungurlu ve yöresi Danişment Ahmet Gazi tarafınca Bizanslılardan dahil olarak Türklerin yönetimine ve hakimiyeti altına alınmıştır.Anadolu’nun birçok bölgesi gibi bu bölge de ilk çağlardan bu yana gelmiş geçmiş muhtelif, kültür medeniyetlerin izlerini taşır. Civarda ilk yerleşmeler Kalkolitik dönemde (Milattan Önce 3000) bulunmasına karşın, uygarlığın gelişmesi daha sonra gelen senelerde gerçekleşmitşir. Milattan Önce 1800 ve Milattan Önce 1200 senelerinde Anadolu Bölgesinde hayatını sürdüren yerli kavimlerden Hattiler bu bölgeyi ehemmiyetli bir yaşam merkezi durumuna getirmiştir. Hemen sonra bölgeye egemen olan Hititler ise Hattuşa’yı (Boğazköy’ü) başkent yapmışlardır.

Asurlu tüccarların yapmış olmuş olduğu “Karum” demiş olduğumuz iş merkezinin burada kurulması, Karadeniz, Akdeniz ve Ege havzasının Kuzeydoğu Anadolu ile İran Yaylası’na bağlanan ve tarihte “Kral Yolu” olaraktan tanınan, tanınmış ticaret yolunun da burdan geçmesi bölgenin ehemmiyetini iyice yükselmiştir. Tarihi Kral Yolu’nun doğa koşulları tesiriyle, alanda hangi güzergahı takip ettiği bilinmemekle birlikte kimi ipuçlarından yola çıkarak, Sarıkaya Köyü’nün doğu bölgesinde Hacıbağ, güney bölgesinde Dutluk (Öteyüz mevkii), Müdü Köyü’nün güneybatı bölgesinde yer alan Karice’nin Gedik mevkiinden geçmiş bulunması tahmin edilmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gurbet Başar diyor ki:

    Saygıdeğer Abdülkadir Şahiner Çorum Merkezdeyim işsizim. Önlisans Mezunu,Sürücü Belgem var,Yabancı Dilim ingilizce.(Arapça,Osmanlıca,Türk İşaret Dili,Bilgisayar,Bilgisayarlı Muhasebe,Tıbbi Sekreterlik Belgelerim) mevcut.Saygılarımı sunar,bilgilerinize arz ederim.

BİR YORUM YAZ