Çorum Osmancık Belediyesi Personel Alımı

Çorum Osmancık Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Osmancık Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Osmancık Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Osmancık Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Osmancık Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Osmancık Hakkında
Osmancık, Çorum vilayetinin kazası olup, Çorum ilinin kuzey bölgesinde bulunur.

Osmancık; Karadeniz Bölgesinde, Orta Karadeniz ve Batı Karadeniz kısmının kesişmiş olduğu sahada yer almaktadır. Çorum ilinin kuzey bölgesinde kalır.
Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni batı kısmına bağlamış olan yol olan (D100) üstünde yer alan Osmancık, Çorum vilayet merkezine 61 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Samsun iline 171 kilometre, Ankara ilimize 304 kilometre, İstanbul iline 570 kilometre mesafede bulunmaktadır. İçanadolu bölgesi ile Samsun-İstanbul yollarının yol ayrımı noktasındadır. Kuzeydoğu tarafında Samsun, Doğu bölgesinde Amasya ve Kuzey Batı bölgesinde Sinop İllerine sınırdır. Kuzey Kızılırmak havzası kapsamı altında konumlanmıştır.Halk, aslında bu güzergahın kültürüne uyar, kısaca Osmancık, Gümüşhacıköy, Merzifon, Amasya, Tokat, batı tarafında Tosya, benzeri ilçelerin kültürü ile yakındır. Osmancık dünden bugüne orta Anadoluya ilişik olan örf ve adetlerin günümüzde görülebildiği nadide ilçelerden bir tanesidir.

İlçe içerisinde en fazla ekilmiş olan ziraat ürünü pirinçtir. 1997 senesinde belediyenin icra ettiği zirai faaliyetlerde “TR-427″ kodlu isimsiz çeltik türünün Osmancık iklimine çok rahat uyum sağlamış olduğu ve çok iyi mahsul vermiş olduğu belirlenmiş ve Patent Enstitüsü’ne başvurularak bu pirinç çeşidine “Osmancık-97″ ismi getirilmiş ve tescil ettirilmiştir. Osmancık-97, son zamanlarda ülkemizde en fazla seçilen pirinç türlerinden bir tanesidir.

İlçe içerisinde iki adet basılı gazete yer alır. Bunlar Osmancık Haber Gazetesi (1996 senesinde yayın hayatına start verdi) ve Osmancık Gazetesi (2010 senesinde faaliyete sokuldu) yayın gerçekleştirmektedir. Ek olarak bu gazetelerin web siteleri ile bir tek internetten gösterim gerçekleştiren internet gazeteleri bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ