Çorum Ortaköy Belediyesi Personel Alımı

Çorum Ortaköy Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ortaköy Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Ortaköy Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Ortaköy Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Ortaköy Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ortaköy Hakkında
Ortaköy, Çorum vilayetinin bir kazasıdır. Çorum vilayet merkezine tahmin edilen 53 Kilometre Güney doğu uzaklıkta bulunmaktadır. Doğal güzellikler ile dolu kazalarından bir tanesidir. İncesu Kanyonu, Karlıca yaylası ve Aşdavul mağarası görülmeye değer olan doğal güzelliklerden bazılarıdır. Ek olarak Hitit uygarlığına ilişik ehemmiyetli veriler sağlanan Şapinuva ören yerinin de kesinlikle görülmesi tavsiye edilmektedir.
İlçe orta Karadeniz bölgesiyle İç Anadolu bölgesi içinde kalmış olan geçiş bölgesinde yer almaktadır.

Çorum vilayetinin 53 Kilometre güneydoğu bölümünde bir ilçe merkezi konumundadır. Yöre; Çorum, Amasya ve Yozgat illerinin hudutlarının kesişmiş olduğu alanda yer almaktadır. İlçe , Orta Anadolu’nun kuzey bölgesinde, Karadeniz dağlarının güney bölgesinde yer alan ve Anadolunun Kafkasya açısından bir giriş yolu olan Kelkit vadisinin nihayetinde kalır. Doğu bölgesinde Amasya güneybatı bölgesinde Yozgat yer almaktadır.

İlçenin bazında arazi yapısı engebeli ve dağlık bölgelerden oluşmaktadır. Ortaköy kuzey, güney ve batı istikametlerinden dağlarla çevrelenmiştir. En yüksek konum batı ve kuzey istikametinde kuzeydoğu-güneybatı doğrultulu uzanmakta olan Karadağ kütlesi üstündeki Mundar gölbaşı tepesi meydana getirir. İlçenin güney bölgesinde kıran dağları, bir kilometre kuzey bölgesinde ise çal dağlarla kaplı kütlesi yer almaktadır.Yörenin bulunmuş olduğu yayla alanı son derece sık bir vadi, ağı ile parçalanmış vaziyettedir. Epey dalgalı olan bu plato akarsular ve tali kolları ile oldukça fazla sayıda parça parça olmuştur.

İlçenin en yüksek ortalama deniz seviyesi yüksekliği 800 metre olup, yüz ölçümü 238 kilometrekaredir . İlçe merkezinin deniz düzeyinden yüksekliği ise 700 metre yüksekliğindedir. Fığla tepesi 1081 metre Gündoğdu Dağının en üst zirvesi ise 1383 metre yükseklikte bulunmaktadır.

İlçe merkezinde senelik yaklaşık sıcaklık 10.8 derecedir . Civarda yaklaşık sıcaklığın en az olmuş olduğu ay 0.8 derece ile ocak ayı, en iyi olmuş olduğu ay ise 20.4 derece ile ağustos ayıdır. Karasal iklim egemendir.

İlçe ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne göre şekillenmektedir. Vatandaşların %80’ine yakını ziraat ve hayvancılıkla meşgul olmaktadır. Ziraat arazisi 14.560 ha. şeklindedir. Bu durumun %6’sı sulanabilir, %94’ü kurak geçer. Belli başlı ziraat mamulleri, buğday, arpa, fiğ, nohut, şeker pancarı, mercimek, çeltik, haşhaştır. 2003 datalarına nazaran, kazaya ve köylerde 60 bin dekar buğday, 34 bin dekar arpa,8 bin dekar haşhaş, 20 bin dekar nohut, 1000 dekar mercimek, 4 bin dekar şeker pancarı, 3 bin dekar soğan ekimi üretildiği bilinmektedir. Üretilmiş olan bu mamuller, çevre vilayet ve kazalarda pazarlanmakta, bir bölümü de evde tüketilmektedir. Bağcılıkta ilçe içerisinde ehemmiyetli bir ziraat faaliyetidir. Bal üzüm benzeri isimlendirilen sofralık ve pekmezlik üzüm yetiştiriciliği yapılmaktadır. Lakin kaza bazında bunların ticaret yapılmamakta, çoğunlukla üzümler yaz ayında yenmekte veyahut pekmez yapılmaktadır. İlçe içerisinde büyükbaş hayvan sayısı 5.845, küçükbaş hayvan sayısı 5.230 şeklindedir. İlçe içerisinde hayvancılık 1995’li yıllarda dahi temelde aile tüketimini karşılamak için geleneksel yapısını göstermektedir. Hayvan mamulleri aile içinde tüketildikten sonrasında kalanı yerel piyasalarda satılır. Hayvanlar çevre arazilerinde otlatılmaktadır, kışında ağıllarda besiye alınmaktadır. İlçe içerisinde arıcılık yapanlarda yer almaktadır. Lakin arıcılık fazla daha önce bu yana yapıla gelmiş olan bir etkinlik bulunmasına mukabil büyük bir ilerleme kaydedilmemiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ