Çorum Oğuzlar Belediyesi Personel Alımı

Çorum Oğuzlar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Oğuzlar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Oğuzlar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Oğuzlar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Oğuzlar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Oğuzlar Hakkında
Oğuzlar, tarihi ismi ile Karabörk Divanı, İskilip’e bağlı olan Karaviran isimli bir köyken 1964 senesinde ismi Karaören şeklinde güncellenerek nahiye yapılmış oldu. 9 Mayıs 1990 senesinde Oğuzlar ismi ile Çorum vilayetine bağlı olan bir ilçe yapıldı. Çorum şehir merkezine 54 kilometre, kaza merkez nüfus bilgisi 5828, köy nüfus bilgisi 5896 şeklindedir. Kızılırmak nehri Laçin ile hududunu ortaya çıkarır.Belediyesi 1965 senesinde faaliyete sokuldu. İlk Belediye başkanı Hasan ÖZOĞLU’dur. Başkan Mecitözü kazasında öğretmenlik icra ettiği sırada Karaören beldesi belediyeliğe kavuşmuş ve Mustafa SÜNNETÇİ liderliğinde bir ekip Hasan Özoğlunu belediye reisliği yapması için Karaören ilçesine getirmiştir. Şehir su dağıtım sistemi 1973 senesinde inşa edilmiştir.

Oğuzlar ilçe halkı geçimini ceviz, pirinç yetiştiriciliği, hububat çeşitlerı, ufak çapta hayvan besiciliği, azda olsa arıcılık ve benzeri icraatlardan geçimini karşılamakla birlikte genç nüfus kesiminin işsizlik nedeniyle dışarı açılması ile muhtelif mesleklerde söz sahibi olmaya başlamıştır. Ustalık sahaları aşçılık, garsonluk, inşaat ve toprak endüstri benzeri degişik dallarda olmuştur. Oğuzlar ilçesi engebeli bir arazi alanına haiz olup, yükselti 650 metre yüksekliğindedir. İlçe hudutlarından başlamış olan Kızılırmak ilçeye hayat sunmaktaydı. Baraj inşaatı faaliyetlerine başlanana kadar ki böylece son senelerde ilçe dışına süratli bir göç görülmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ