Çorum Mecitözü Belediyesi Personel Alımı

Çorum Mecitözü Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Mecitözü Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Mecitözü Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Mecitözü Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Mecitözü Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Mecitözü Hakkında
Mecitözü, ülkemizin Çorum vilayetine bağlı olan bir kazadır.

Mecitözü tarihinin Milattan Önce 5000 senelerine değin uzanmış olduğu Kuşsaray köyü ve Elvançelebi kasabasında oluşturulan kazılarda anlaşılmıştır. Danişmendliler döneminde Amasya kadısı olan Abdülmecid-i Herevi isminden gelmiş olan Mecitözü namına 12. asırdan sonra rastlanır. Fakat geç Osmanlı zamanında, 1728 senesinden sonra civarda nüfuz sahibi olan Avkatlızade Hacı Ali Ağa’ya nispetle Hacıköyü ismi tercih edilmiştir.
İlçe; kuzey bölgesinde Avkat Dağı, güney bölgesinde Çıkrık ve Kırklar dağları ile çevrili bir alanda inşa edilmiştir. Çorum vilayetine mesafesi 37 kilometre, ortalama deniz seviyesi yüksekliği 750 metre, yüzölçümü 942 kilometrekare, senelik ortalama yağmur miktarı 422,7 milimetredir. Epey kurak bir toprağa haizdir.Ziraat ve hayvancılık vatandaşların geçim kaynağı olup, ziraat konumu 38.644 ha’dır. 2002 senesi datalarına nazaran en fazla şeker pancarı, buğday, arpa, kuru soğan, ayçiçeği ve nohut yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ziraat sahasının 8.115 ha’lık bölümünde (%21) sulu ziraat gerçekleşmektedir. İlçe içerisinde 14.949 tane büyükbaş, 22.500 tane küçükbaş hayvan bulunmaktadır.

İlçe merkezinde bir tane un, bir tane tuğla tesisi yer almaktadır.

İlçe içerisinde bir genel lise, birçok programlı lise (Mesleki Teknik Eğitim Merkezi), 36 birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okulu, 11 müstakil ilköğretim okulu olmak suretiyle toplam 47 ilköğretim okulu bulunur. Bu okullarda 4.130 talebe öğrenim görmektedir.

Bir futbol sahası ve bir kapalı spor salonu, 50 yataklı devlet hastanesi, İlçe merkezinde 4 ve Emirbağ’da 1 adet olmak suretiyle toplam 5 aile sağlığı merkezi yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ