Çorum Laçin Belediyesi Personel Alımı

Çorum Laçin Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Laçin Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Laçin Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Laçin Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Laçin Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Laçin Hakkında
Laçin, Çorum vilayetine bağlı olan bir kazadır. Laçin ilçe konumuna geçmeden evvel Büyüklaçin ve Küçüklaçin olmak suretiyle iki parçadan oluşmuş olan bir köydür. 20 Mayıs 1990 senesinde ilçe yapılmıştır.

Laçin’in ortalama deniz seviyesi yüksekliği 720 metre, yüzölçümü 214 kilometrekare, Çorum vilayetine mesafesi 26 kilometredir.

Karadeniz iklimi ile Karasal İklim içinde geçiş iklimi özelliğine haiz ilçe içerisinde kış ayları soğuk, yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Yağışlar genel anlamda ilkbahar ayındadır. Senelik yaklaşık yağmur miktarı 530,2 milimetredir. İlçenin güney bölgesinde bulunan Köse Dağı (1750 metre) ve Eğerci Dağı’nın (1765 metre) uzantıları, ormanlık bölgedir.İlçenin 2000 Senesi Genel Nüfus Sayımına nazaran nüfus bilgisi; kaza merkezinde 2.153, belde ve köylerde 7.272 olmak suretiyle toplam 9.425 şeklindedir.
İlçeye iki kasaba ile (Narlı, Çamlıca), 11 köy bağlı durumdadır.

İlçe ekonomik açıdan ziraat ve hayvancılık öncelikli olmak suretiyle canlı bir manzara sunmaktadır. Son senelerde tavuk çiftlikleride kurulmaya start verilmiştir.

Ziraat konumu 6.723 ha olup, bunun 775 ha’lık bölümünde sulu ziraat gerçekleşmektedir.Kızılırmak deltasında sulama tasarısı sürdürmektedir. Belli başlı ziraat mamulleri buğday, arpa, nohut ile sulu mekanlarda çeltik ve şeker pancarıdır. Son senelerde Çiftlik köyü öncelikli olmak suretiyle seracılık yaygın bir hale gelmektedir. İklimin gerek baraj gölü, gerek kızılırmak, gerekse alanda inşaası tamamlanan HES kanalları yardımıyla seracılığa elverişli duruma geldiği saptanmıştır.

İlçe içerisinde var olan olan 132 kilometrelik yolun 123 kilometresi (%80’i) asfalttır. Narlı Kasabasında içme suyu yeterli değildir. İki beldenin ve bir köyün kanalizasyonu bulunmaktadır.

İlçe Çorum vilayetinin en yeşil doğasına haizdir. Bu yönüyle bilhassa hafta sonları canlılık görülmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ