Çorum Kargı Belediyesi Personel Alımı

Çorum Kargı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kargı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Kargı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Kargı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Kargı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kargı Hakkında
Kargı Çorum vilayetinin bir kazasıdır. Kargı’nın Türklerin yerleşiminden evvelki isminin Blaene olmuş olduğu bilinmektedir. İlçenin Kargı adını alması, rivayetlere nazaran, XVI. yüzyılın ilk çeyreğinde olmuştur.Kargı 1936 senesine değin ara ara Osmancık’a, bazı zamanlar Tosya’ya bağlı olarak idare edilmekte iken, 1936 yılında ilçe yapılarak Kastamonu vilayetine, 1956 senesinde Çorum İline bağlı duruma getirilmiştir.

Kargı, imal edilen özel bir tulum peyniri ile meşhurdur. Tulum peyniri, bamya ve pirinç (çeltik) benzeri mamuller yetiştiriciliği yapılır.

Kargı ilçemiz, yemek kültürü konusunda birçok sayıda yemeğe haizdir. Keşkek, soğan kallesi ve sac eti (kirli sac) Kargı’ya mahsus yemeklerden bazılarıdır.
İlçeye özgü Kargı Bezi dokumacılığı, geçmiş zamanlarda yerel vatandaşların giyim gereksinimini temin eden ve zaman içinde unutulmaya yüz tutan, son dönemlerde yine popülerleştirilmeye çalışılan bir el sanatıdır.

Prinç ve Bamya benzeri ekonomik kıymeti yüksek tarımsal mamullerin yanında, orman mamulleri de kaza ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Kızılırmak’ın beslemiş olduğu varlıklı toprak ve iklim şartları birçok tarımsal ürünü yetiştirmeye elverişli hale gelmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ