Çorum İskilip Belediyesi Personel Alımı

Çorum İskilip Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İskilip Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum İskilip Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum İskilip Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum İskilip Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İskilip Hakkında
İskilip, Çorum vilayetine bağlı olan bir kaza ve bu kaza merkezinin ismidir. Tarihsel bir coğrafyanın ismi olaraktan da tercih edilir. Zamanda verilmiş olan isimleri de; İskila, Andrapa / Andrapolis, Blocium / Bloacium, Neoclaudiopolis, Neopolis, Iskelib, İskelib, İmad (Direklibel) şeklindedir.

Osmanlı süreci Kanuni sonrası batılı kaynaklarında bilhassa Fransız kaynaklarında ismi Esculape (Eskülap) olacak şekilde da geçmektedir.

Anadolu’nun en eski yaşam sahalarından biri olmuştur. Çorum iline 55 kilometre mesafede olup, Çorum-Kastamonu arasında yer almaktadır. Yüzölçümü 1.187 kilometrekaredir. Deniz düzeyinden 720 metre yükseklikte yer almaktadır.Nüfus yoğunluğu yüzde 45 olup, 51.855 nüfusludur. Bu nüfusun 19.709 İlçe merkezinde, 32.146 sı İskilip İlçesine bağlı olan yaşam sahalarında yaşayan bir konumda bulunmaktadır. İskilip, şehir merkezinde 14 semt yer almaktadır.

İskilip kazasının ekonomik durumu ziraat ve ticaret faaliyetlerine göre şekillenmektedir. 267,5 kilometre karesinde tahıl, 90.5 kilometrekaresinde baklagiller, yem nebatları ve endüstri nebatları ve diğer ziraat mamulleri yetiştiriciliği yapılır. İskilip kaza arazilerinin 460 km karesini ormanlar oluşturur. İskilip kazasının içinden başlayan Meydan çayı diğer birkaç derenin suyunu alarak Kızılırmak’a akar. Kızılırmak, İskilip – Uğurludağ ve İskilip-Merkez kaza hududunu teşkil eder.

İklim olaraktan ılıman karasal iklime haizdir. Kışlar bolca yağmurludur. Yazlar sıcak ve nisbeten kurak geçmektedir. Teke Dağı 1700 metre ile en yüksek dağıdır.

İskilip, mikro klima iklim özelliği sebebi ile ceviz imalatı için en uygun coğrafya koşullarına haiz. İskilip’in var olan ceviz türlerinin bulunmuş olduğu yükseklik 700 ile bin 1000 metre civarında olmuş olduğu, bu aralığa uygun ceviz tiplerinin bulunmuş olduğu, itibariyle birbirinden değişik fazla sayıda değerli tiplerin bu yaygın rakım aralığına uyumlu olmuş olduğu belirlenmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ