Çorum Boğazkale Belediyesi Personel Alımı

Çorum Boğazkale Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Boğazkale Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Boğazkale Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Boğazkale Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Boğazkale Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Boğazkale Hakkında
Boğazkale 1987 senesine değin Sungurlu kazasına bağlı olan bir nahiye merkezi vaziyetinde durumundayken 04/07/1987 gün ve 3392 sayılı “ 103 İlçe Kurulması Hakkında Kanun “ ile kaza durumuna getirilmiştir.
İdari teşkilat kuruluş faaliyetlerinden sonrasında 21/11/1988 senesinde resmen icraata başlamıştır. Köy durumundayken ismi Boğazköy olan bu kaza coğrafi yönden boğaz addedilen bir bölgede olması ve HATTUŞA Örenyeri kapsamı altında yer alan Büyük Kale’den esinlenerek Boğazkale olacak şekilde adlandırılmıştır.İlçemizin doğu tarafından Alaca, kuzey ve batı tarafında Sungurlu, güney bölümde ise Yozgat ile hudutları mevcut olup, Çorum vilayet merkezine mesafesi 86 kilometredir.

Ankara – Samsun karayolunun 28 kilometre güney bölgesinde bulunmaktadır.

255 kilometrekare yüzölçüme haiz ilçemizde 1,515 kaza merkezinde, 3,514 köy ve beldelerde olmak suretiyle toplam 5,029 nüfus hayatlarını sürdürmekte olup, kilometrekareye 19,7 nüfus düşmektedir.

Karasal iklimin görülmüş olduğu ilçemizde 25.497 hektar olan arazisinin kullanılabilir dağılımı:
12.110 hektar ziraat arazisi,
6.165 hektar orman,
3.784 hektar mera,
23 hektar çayır halindedir.

İlçemize bağlı olan 14 Köy, 1 Mezra ve toplamda 9 semt bulunmaktadır.

İlçemiz bazında ve köylerimizde yol, su, elektrik, kanalizasyon benzeri önemli sorunumuz bulunmuyor.

136 kilometre toplam Köy yolu ağı olup, 17 kilometre stabilize, 119 kilometre asfalt halindedir.

Belediyelerimizin yanında 7 köyümüzde kanalizasyon var  olup günümüzde 4 köyümüzde kanalizasyon bulunmuyor.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ