Çorum Belediyesi Personel Alımı

Çorum Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çorum Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çorum Coğrafi ve Ekonomik Bilgiler
Çorum, ülkemizin Karadeniz Bölgesinin Orta Karadeniz Kısmı’nde bulunan bir vilayettir. Çorum, leblebisi ile bilinir. İlde toprak ve makine endüstrisi epey gelişmiştir. Toplam 13 kazası yer almaktadır ve en büyük kazası Sungurlu ilçesidir. Osmancık kazasında pirinç imalatı çok fazla üst düzeydedir ve bu düzeyle birlikde pirincin damak zevki Çorum ilinde yüksektir. Çorum dünyanın en kaliteli leblebi imalatını ve bölgesinin en iyi pirinç imalatına haizdir. Ek olarak Ülkemizde pek bilinmeyen fakat Avrupa ülkelerinin bilhassa İspanya’nın en dikkat çekici geçim kaynağı olan kapari bitkisinin ülkemizdeki anavatanı yeniden Osmancık ilçesidir. Çünkü Evliya Çelebi bu ilçeyi ziyaret etmiş ve eserinde bu bitkinin yararlarından epey bahsetmiştir. Yaşadığımız çağda bu bitkinin ülkemiz ekonomisine katkısını gerçekleştirmek düşüncesiyle faaliyetler başlatılmış özel sektör tarafınca kapari alım şubeleri kurularak yurt ekonomisine ve bölge halkının geçimine katkı gerçekleşmesi amaçlanmaktadır.İklim
Vilayetin genelinde çoğunlukla Karadeniz iklimi hakimdir.

Karadeniz iklimi olan kentler Kızılırmak havzasında olan: Bayat, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Oğuzlar, Osmancık ve Uğurludağ. Kış ayları fazla yağmur olmaktadır, yaz ayları iç anadolu iklim tesiri ile sıcak olmaktadır.

İç Anadolu iklimi; Kızılırmak havzasının güney bölgesinde olan Çorum, Alaca, Boğazkale, Mecitözü, Ortaköy ve Sungurlu kazalarında olmaktadır.

Çorum’da yer alan kent, kasaba ve köyler genel olaraktan tipik karasal iklim özelliklerini gösterir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve genel anlamda kar yağmurludur. İlkbahar ve sonbahar ayında azda olsa yağışlıdır. Yüksek yerleşimlerde bilhassa yaz akşamları dahi serin bir havaya haizdir. Bu umumi vaziyetin istisnası da İskilip ve havarisinin iklim tipi olup mikro klima iklim özelliklerini göstermektedir.

Ekonomi
Çorum’un ekonomik durumu; ziraat, hayvancılık, endüstri ve ticaret faaliyetlerine dayanır.

2000 senesi istatistiklerine bakılırsa Çorum vilayet ekonomisinde sektörlere bakılırsa dağılımı; hizmetler %32, ticaret %30, ziraat %25, endüstri %9, inşaat %4 olacak şekilde meydana gelmiştir.

Vilayetin coğrafi durumu sebebiyle İç Anadolu bölgesi ile Karadeniz bölgesi içinde ehemmiyetli bir aktarım yolu üstünde bulunması ehemmiyetini artırmakta olup ekonomisini pozitif olaraktan etkilemektedir. Ankara ile Samsun içinde kuzey – güney yönünde aktarım üstünde yer almış olduğu gibi batı – doğu yönünde de Kastamonu, Çankırı, Amasya ve Tokat illeri de Çorum topraklarında bulunan yollardan faydalanmaktadırlar.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ