Çorum Alaca Belediyesi Personel Alımı

Çorum Alaca Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Alaca Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çorum Alaca Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çorum Alaca Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çorum Alaca Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Alaca Hakkında
Alaca, Çorum’a bağlı olan bir kazadır. 22.590 nüfus bilgisi ile Çorum vilayetinin kazalarından biri olmuştur. Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlamış olan yol üzerinde yer almaktadır.

Hitit kentlerinden Alacahöyük bu ilçede bulunmaktadır.Beylikler ve Selçuklular periyodu içerisindeki doğu tarafından Anadolu’ya göçte yaşanmış olan düzensizlik Türkmen boylarının Anadolu’da devamlı yer değiştirmesine ve onu daha yaşanılır olmasına yol açmış, Türkmen boyları bizzat güvenlikleri için beslenme, hayvancılık, ziraat için uygun gördükleri kışlak ve yaylaklara yerleşerek ülke edinmişlerdir.

Bu yurtlanmada, bulunmuş oldukları bölgeleri mensup oldukları boylarının, beylerinin, kahramanlarının ya da yaşam sahasının özelliklerine nazaran uygun gördükleri bizzat kültürel özelliklerinin tesiriyle adlandırmışlardır.

Alaca, Milli Mücadele (Büyük Taarruz’da) ’ye azımsanmayacak boyutta iştirak etmiş. ülkemiz bazında ki şehit sayısı, tahminen 36 bin 500 durumundayken Çorum kazaları dahil 1516 şehit vermiştir. Alaca, bu toplamda 102 şehit ve 125 İstiklâl Madalyası ile bizzat yerini almıştır.

Cumhuriyetin ilan edilmesi ile Alaca ilçemiz de yeni bir dönem başlamıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ