Çankırı Yapraklı Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Yapraklı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yapraklı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Yapraklı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Yapraklı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Yapraklı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yapraklı Hakkında
Yapraklı, Çankırı’nın bir kazasıdır. Merkez belediyesi haricinde 3 kasaba, 39 köy ve 3 semtten meydana gelmektedir.

Yapraklı İlçesi, milattan evvelki tarihlerden sonra muhtelif egemenliklere beşiklik etmiş eski bir yaşam noktasıdır. Zamanı ve arkeolojik araştırmalara nazaran; Yapraklı ilçesinde Milattan Önce 2000’ li senelere ilişkin Etiler dönemi bulgularına denk gelinmiştir. Etiler ve Anadolu’da kurulmuş diğer milletlerin ortadan kalkmasının hemen peşinden Roma İmparatorluğu bölgede karar sürdürmüştür.



Hemen peşinden gelmiş olan Selçuklu, Candaroğulları ve Osmanlı Devleti hakimiyetlerinde ilçemiz çağın ehemmiyetli yaşam ve ticaret merkezi haline gelmiştir.
Osmanlı belgelerinde kaza “Tuht Nahiyesi” olaraktan bilinmektedir. Nahiyeye seyit ailelerin yerleştirilmiş olduğu ve onlar namına inşa edilmiş medreseler ve eklentilerin olmuş olduğu kabul edilmektedir. Bu yapıtlar, kısa sürede imal edilen yenileme faaliyetleri yardımıyla gelecek kuşaklara aktarılacak kültür hazinesine eklenmiştir.
Tarihi İpek yolu üstünde yer alan ve Osmanlı zamanında da oldukça fazla olan olaraktan tanınan Yapraklı panayırı yöreye sosyal ve kültürel manada zenginlik ve çeşitlilik getirmiştir. Türk nüfusla birlikte hayatını sürdüren Hıristiyan Rumlar, Lozan Antlaşması ile öngörülen mübadeleden sonrasında nahiyeden bölünmüştür.

1955 senesinde belediye olan Yapraklı; 1958 senesinde 7033 Sayılı Kanun ile ilçe durumuna getirilmiştir. İlçemizin yüzölçümü 772 kilometrekare, ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1350 metredir. İlçe doğu bölgesinde Bayat, kuzeydoğu tarafında Tosya, kuzey batısında Ilgaz, güneybatı bölgesinde Çankırı merkez kaza ile çevrilmiştir.
Bölgenin arazileri Neojen devirde oluşmuş olup; kuzey tarafından güneye inildikçe engebe ve yükselti azalır. Bu jeolojik yapı ve toprak yapısı sebebi ile ilçemizin birçok köyünde geniş olaraktan aşınma tespit edilmektedir. İlçe merkezi Ilgaz sıradağlarının ikinci esnasında yer alan Yapraklı dağının eteğine inşa edilmiştir. Yapraklı Orta Anadolu’nun karasal iklimiyle Karadeniz iklimi içinde geçiş özelliği gösterir. Bilhassa kazanın kuzey bölgesinde yer alan meşhur Yapraklı Büyük Yaylası ve
Küçük Yaylası sarıçam, karaçam, köknar ve ardıç benzeri zengin bitki örtüsü ile kayda değer bir orman varlığına haizdir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.



ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ