Çankırı Şabanözü Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Şabanözü Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Şabanözü Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Şabanözü Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Şabanözü Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Şabanözü Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Şabanözü Hakkında
Şabanözü Çankırı’ya bağlı olan bir kazadır.

İç Anadolu Bölgesi, Orta Kızılırmak sınırları iç tarafında, Çankırı vilayet Merkezi´nin güney-batı bölgesinde, Aydos-Eldivan Dağları içinde, Sanı Deresi Vadisi´nde Müsellim, Taşlıtepe, Sarımsakçı, Evliya Tepeleri içinde inşa edilmiştir. İlçenin güney kısmında bulunan düzlük ileride epey yaygın bir ova ortaya çıkarır. Kuzey tarafında Kurşunlu, batı tarafında Orta, Çubuk ve Kalecik, doğu tarafından Çankırı Merkez İlçe ve Eldivan kazaları ile çevrilidir.İlçe İç Anadolu Bölgesi ile Kuzey Anadolu Bölgelerini birbirinden ayıran Köroğlu Dağ silsilesinin güney bölgesinde yer almıştır. Bu yüzden Karadeniz´in ılıtıcı etkisine kapalıdır. Bu pozisyonu sebebiyle iklimi karasaldır. Civarda kışlar soğuk, uzun ve karlıdır. İlkbahar kısa sürelidir ve en kısa zamanda yaz başlar. İlçe içerisinde yaz ayı sıcaklık 36 derece ile 28 derece, kış ayında ise 7 derece ile 11 derece arasında bulunmaktadır. Senelik en çok yağmur 591 milimetre küptür. Yaz ve kış aylarında dağ ve vadi meltemleri sıkça görülmektedir.

Yakın tarihe değin ziraat ve hayvancılık kazanın öncelikli gelir kaynağı durumuna gelmiştir. Yeşil fasulyesi çok ünlüdür. Çevresinde fazla sayıda baraj gölü ve mesire alanı bulunmaktadır. 1990’lı senelerin başlangıcında başlamış olan endüstri plansmanları son zamanlarda kaza ekonomisine önemli derecede etki etmektedir. Son zamanlarda ilçe içerisinde 93 hektarlık sahada kurulu olan örgütlü endüstri bölgesi bulunmaktadır. Bu sahada şuan, elektrikli ev aygıtları sanayii, büro mobilya fabrikaları, PVC fabrikası, karton kutu imalat fabrikası,yapı elemanları işletmeleri etkinlikte olup yeni tesislerin inşası ilerlemektedir. Ek olarak ufak ölçekli silah endüstri bölgesi olaraktan isimlendirilen farklı bir yerde av fişeği ve havai fişek fabrikaları yer almaktadır.

İlçe içerisinde MTA tarafınca tespit edilen amyant, bakır, kömür, manyezit ve krom benzeri madenler bulunmaktadır. İlçe bazında tarımsal çalışmalar yanı sıra seracılık, kültür ırkı hayvancılığa gerçekleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ