Çankırı Orta Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Orta Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Orta Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Orta Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Orta Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Orta Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Orta Hakkında
Orta, Çankırı vilayetinin bir kazasıdır. İl merkezine 63 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.1999 senesinde R. Matthews başkanlığında Paflagonya ve TAY Projesi içinde meydana gelen yüzey araştırmaları esnasında Orta kazasına bağlı olan Salur köyünde Alt, Epipaleolitik ve Orta Paleolitik evreye ilişik aletler, olası Neolitik ve Kalkolitik gereç ve Son Tunç Çağı’na ilişik Frig çanak çömleği bulunmuştur. Ek olarak höyüğün yanında bulunan tarlada İlk Tunç Çağı’na ilişik çanak, çömlek ve bronz parçalara denk gelinmiştir. Orta kazası ile Yaylakent kasabası içinde hâlâ açılmamış üç tane höyük yer almaktadır. Bu höyükler açıldığı zaman kazanın zamanı daha da belirgin olacaktır.

Yer alan el aletleri alanda insanoğlunun yaşamış olduğunu, çanak-çömlek ise bölgenin insanlar tarafınca iskan edildiğini , Paleolitik/Epipaleolitik Çağ (Eski Taş/Yontma Taş) günümüzden 10.000 sene öncesini, Neolitik Asır (Yeni Taş/Cilalı Taş Çağı) 10.000 sene evvel geçmiş olan bir aşamayı, Kalkolitik Asır (Bakır Taş Çağı) Milattan Önce 5000-3000 , İlk Tunç Çağı Milattan Önce 3000-2000 senelerini ifade etmektedir.

Orta’ya bağlı olan 5 kasaba, 22 köy yer almaktadır. Merkez kazaya bağlı olan 4 semt yer alır.

Kızılırmak’ın ehemmiyetli kollarından Devrez çayı Orta kazası hudutları kapsamında bulunan dağlardan ehemmiyetli kaynaklarını alır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ