Çankırı Kurşunlu Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Kurşunlu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kurşunlu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Kurşunlu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Kurşunlu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Kurşunlu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kurşunlu Hakkında
Kurşunlu, Türkiye’nin Çankırı vilayetine bağlı olan ilçedir.

Kuzey bölgesinde Bayramören ve Kastamonu vilayeti, doğu bölgesinde Ilgaz ve Korgun, güney bölgesinde Şabanözü ve Orta, batı bölgesinde Orta, Atkaracalar ve Bayramören kazaları yer alır. Kurşunlu kaza merkezi; Beşpınar, Cömertler, Çal, Erenler, Hacıbekir, Kale, Kalekapu, Müslüm, Yenimahalle, Yeşilmahalle mahalleleri haline gelmek suretiyle on semtten doğar. İlçeye bağlı olan Çavundur, Dumanlı, Hacımuslu, Sivricek ve Taşkaracalar beldeleri yer almaktadır. İlçe merkezinin vilayet merkezine mesafesi 83 kilometre uzunluktadır.

1944 senesinde ilçe yapılmıştır. Kurşunlu belediyesi 1944 senesinde inşa edilmiştir.Kurşunlu İlçesi, Çankırı İlinin Karadeniz Bölgesi hudutları içinde geçit olaraktan yer almaktadır. Yüzölçümü 630 kilometrekare olup, ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1158 metre şeklindedir. İlçemizin topoğrafik yapısı genellikle dağlarla kaplı ve engebeli bir vaziyet arzeder. İlçenin etrafını çevreleyen üç tepe bulunur. İlçe Merkezi bu tepeler içinde kalmış olan düzlükte faaliyete geçirilmiştir. Güney bölgesinde birbirini takip eden tepeler, Sarıkaya ve Dumanlı dağları yeralır. Doğu bölümü ise ovadır. Güney tarafında güneybatı-kuzeydoğu istikametinde Devrez Çayı, Kuzey tarafında doğu-batı açısından uzanmakta olan Ulusu Çayı vadileri ve bu vadileri çevreleyen kuzey bölümde 1935 metre Yükseltili Dumanlı Dağı yer alır.

İlçe, arazi alanına uygun bir şekilde dağlarla kaplı, kıraç sektörlerde mera açısından zengin, dönem dönem nadiren olsa da meşeliktir. Sarıalan civarı ormanlık alanlardan oluşmaktadır.Yaz ayı sıcaklık (13-38) derece, kış aylarında (-15 ile +12) derece, senelik en çok yağmur 990 milimetre, kar kalınlığı 60 santimetre ve karın yerde kalış müddeti 71 gün, baharda batı rüzgarları, yaz ayında kuzeybatı rüzgarları, kış ayında güney rüzgarları ve sonbahar ayında kuzey ve güneybatı rüzgarlarının egemen olmuş olduğu ilçemizde en çok don derinliği 30 santimetre olup, tipik karasal iklim egemendir. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ