Çankırı Korgun Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Korgun Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Korgun Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Korgun Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Korgun Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Korgun Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Korgun Hakkında
Korgun, Çankırı vilayetimizin bir kazasıdır.

Milattan Önce 13. asırdan sonra Korgun ilçemizinde içinde bulunmuş olduğu bölge Hititlerin yaşam konumu içinde kalmıştır. Milattan Önce 64 senesinde Romalılar bölgeye hakim olmuşlar ve bu vaziyet on birinci yüzyıla değin devam etmiştir. Son zamanlarda, kaza toprakları üstünde Alpsarı ve Ildızım Köyleri civarlarında Romalılar döneminden kalma kabristan alanlarına denk gelinmektedir.1071 senesinde Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan’ın Malazgirt zaferinin hemen peşinden kaza arazilerinin da içinde bulunmuş olduğu bölge Türklerin hakimiyeti altında yer almaktadır. Yıldırım Beyazıt aşamasında Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyeti altına giren bölgenin, daha evvel 1309 senesinden sonra de Çandaroğulları ve İsfendiyaroğulları Beyliği’nin toprağı olmuş olduğu kabul edilmektedir.

Birinci Dünya Savaşı ve Büyük Taarruz esnasında bölge insanı birçok kahramanlık örnekleri kaydetmiştir. 1925 senesinde Şapka İnkılâbı esnasında Mustafa Kemal Atatürk, Korgun’dan Kastamonu vilayetine geçmiştir. Korgun, ismini bölgeye yerleşen Oğuzların Kargın boyundan almıştır.
Korgun ilçemiz, Çankırı Kastamonu yolu üstünde yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ