Çankırı Ilgaz Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Ilgaz Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ilgaz Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Ilgaz Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Ilgaz Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Ilgaz Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ilgaz Hakkında
Ilgaz, Çankırı vilayetinin bir kazasıdır.

İlçenin kuruluş zamanının fazla eski tarihlere dayanmış olduğunu ispatlayan yüzeysel buluntular elde edilmiş olmasına karşın kesin yaşam zamanı tespit edilememiştir. İlçe toprakları geçmiş zamanlarda doğu ve batı kültürlerinin kaynaştığı ve değişik kültürlerin bir araya gelmiş olduğu bir alan durumuna gelmiştir. Milattan Önce 2000 senesine ilişik Arkhaik Helenistik ve Roma çağına ilişkin buluntular elde edilmiştir. En eski yerleşimin Cendere köyü ile Devrez çayının İnköy ile birleşmiş olduğu mekan içinde bulunmuş olduğu Roma-Bizans evresine kadar indirilmiş olduğu tahmin olunmakta ve ileri sürülmektedir.Turizme açık bir kazadır. Ilgaz dağlarında profosyenel kayak gerçekleşmektedir. Kayak bölgesinde senenin her ayı kar yer alır. İlçemiz, Merkez İlçenin 50 kilometre kuzey bölgesinde Ilgaz Dağları’nın güney bölgesinde, Çankırı Kastamonu ile Gerede-Samsun Devlet Karayolları kavşağına 3 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çankırı vilayet merkezinin kuzey bölgesinde, kuzey bölümde Araç, doğu tarafından Tosya, batı tarafında Kurşunlu, güney bölümde ise Çankırı Merkez ile çevrelenmiştir. 1 Bucak 73 köy yer alır. Deniz düzeyinden yüksekliği 950 metre olup yüzölçümü 782 kilometredir. Merkez nüfusu TUIK verilerine göre 7000, köy nüfus bilgisi 6200 olmak suretiyle toplam popülasyon 13200 şeklindedir. Toprak mamulleri açısından varlıklıdır. 

Ekonomik durumu temelde tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne dayalı olup, yetiştirilmiş olan mamullerin başlangıcında hububat mamulleri gelmektedir. Hayvancılık; daha fazla büyük baş hayvancılık şeklinde gerçekleşmektedir. Ek olarak birçok köyde ufak baş hayvancılıkta gerçekleşmektedir. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ