Çankırı Eldivan Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Eldivan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Eldivan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Eldivan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Eldivan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Eldivan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Eldivan Hakkında
Eldivan, Çankırı vilayetinin bir kazasıdır. Eldivan kazası adını, kuzeyini Dümelli ovasının ve Yanlar deresinin çevirilmiş olduğu dağdan almaktadır. Bu dağa halk İldivan dağı demektedir. Bu dağ 1071 senesinden sonrasında Anadolu ya yayılan Türkler için, toplanma yeri olmuş ve namına da Er divanı denilmiş olup, sonraları kelime şekil değişikliği yaparak Eldivan ismini almıştır.

Eldivan kazası coğrafi konum olarak; doğu bölgesinde Çankırı, batı bölgesinde Şabanözü kazası, kuzey bölgesinde Korgun kazası, güney bölümde Ankara ilimizin Kalecik kazası ile çevrili vaziyettedir. İlçe tipik orta Anadolu iklimi özelliklerine haiz olan kara iklimi etkisi altındadır.Çankırı vilayetine mesafesi 18 kilometre olup, ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1167 metre, yüzölçümü 1450 kilometrekaredir. Kilometrekareye 134 kişi düşer. İlçenin güney bölgesinde bulunan İldivan Dağı 2857 metre yüksekliğinde olup, bölgenin en dikkat çekici yaylasıdır. İlçe merkezi çevresine bakılırsa çukur bir yerde bulunur; bundan dolayı kış ayında çevrede bulunan soğuk hava kütleleri kaza mekezine yığılır; bu da ilçe içerisinde kış koşullarının ağırlaşmasına neden olmaktadır. İlçeye bağlı olan 16 köy yer alır. Sarayköy, Seydiköy, Çiftlik, Gölez, Gölezkayı bunlardan bir kaçıdır.
İlçe içerisinde doğal kaynak olarak, düşük oranda çıkartılan bentonit yer almaktadır.

İlçenin ekonomik yaşamı, ziraat topraklarının dar ve vasıfsız oluşu ve doğal zenginliklerinin bulunmayışı sebebiyle bizzat kendine yeten ve içe dönük kapalı olan bir model arz etmektedir. Vatandaşların en dikkat çekici geçim kaynağı ziraat ve hayvancılıktır. İlçe içerisinde ileri seviyede kiraz imalatı gerçekleşmektedir. Bölgenin bu en dikkat çekici ziraat ürününü tanıtmak için her yaz kiraz hasat mevsiminde “kiraz festivali” gerçekleşir. Ek olarak Eldivan’ın sahip olmuş olduğu yaygın orman arazisinde yetişen çam ve meşeler Orman İşletmeleri tarafından pazarlanmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ