Çankırı Çerkeş Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Çerkeş Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çerkeş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Çerkeş Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Çerkeş Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Çerkeş Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çerkeş Hakkında
Çerkeş, Çankırı ilimizin bir kazasıdır. Eski bir geçmişi olan Çerkeş, Çankırı vilayetine bağlı olan kaza ve güney bölgesinde yer alan Ulusu Çayı (Ulu çay)’nın akmış olduğu ovada inşa edilmiş ilçe merkezi olan beldedir. Yüz ölçümü 990 kilometrekare olan kaza, kuzey bölümde Ovacık, kuzeydoğu tarafında Bayramören, doğu tarafından Atkaracalar, güneydoğu tarafında Orta ilçeleri, batı tarafında Bolu (Gerede) ve Karabük (Eskipazar) vilayeti, güney bölümde ise Ankara (Kızılcahamam) vilayeti ile çevrelenmiştir.

İlçe merkezi, denizden 1140 metre yükseklikte, 40 derece 48′ Kuzey enlemi ile 32 derece 53′ Doğu boylamının kesişmiş olduğu noktada inşa edilmiştir. İlçenin belli başlı yükseltileri, güney bölümde 2015 metre yükseltili Işık Dağı, güneydoğu tarafında Dumanlı Dağı, güneybatı tarafında 1875 metre yükseltili Karataş ve Kütüklü Dağları, kuzey bölümde 1432 metre yükseltili Çal Yaylası, kuzeydoğu tarafında ise 1760 metre yükseltili Derviş Tepe ve Kocadağ’dır.Çerkeş ilçemizin merkezinden Zonguldak-Ankara demiryolu geçmektedir. Ek olarak kaza merkezinin en kısa zamanda kuzeyden geçmekte olan İstanbul-Samsun devlet karayolu ve güney bölümde Işık Dağı geçidini (1711 metre) aşarak Kızılcahamam ilçesinde Ankara-İstanbul devlet karayoluna çıkan vilayet yolu, ilçeyi Ankara, İstanbul ve diğer şehirlerimize bağlamış olan öncelikli yollardır.

Çerkeş kazası vilayet merkezi Çankırı vilayetine 85 kilometre, Başşehir Ankara iline ise 128 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

1860 senesinde kaza olan Çerkeş’in bugün merkezde 8 semti, 1 kasabası, 51 köyü ve bu köylere bağlı olan 40 mahallesi  yer almaktadır.

İlçe halkının geçim kaynaklarının başlangıcında bitkisel imalat ve hayvancılık gelmektedir. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, kış aylarında ahırlarda yaz ayında ise mera ve yaylalarda gerçekleşmektedir. Son senelerde bilhassa Aytaç Entegre Et Tesislerinin kurulmasından sonrasında, kapalı ve çağdaş ahırlarda hayvan yetiştiriciliği gelişme göstermiştir.

Çerkeş plansman teşvik kapsamı altında olmasından ötürü ilçede tekstil fabrikaları açılmış ve bu ilçenin ziraat üretiminden endüstri üretimine geçerek gelecekte daha büyük bir iktisat ve nüfusa sahip olması tahmin edilmektedir.
Bitkisel imalatta iklim koşulları tesirli olur. Kışlar soğuk, yazlar serin geçmiş olduğu için bitkisel üretim kısıtlı oranda imal edilebilmekte ve genel olacak şekilde hububat ve tahıl üretimi gerçekleşmektedir.

Ek olarak yeni açılan tekstil,Traktör fabrikaları ekonominin gelişim evresinde olduğunun kanıtıdır

İlçe içerisinde arıcılık çalışmaları epey gelişme göstermiştir. Çerkeş balı kendine özgü özelliklerinden ötürü tüm Türkiye halkı tarafından tercih edilen bir gıda haline gelmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ