Çankırı Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çankırı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çankırı Tarihçesi ve Coğrafi Bilgileri
Çankırı, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu’da yer alan bir vilayettir. Kuzey kazaları Karadeniz Bölgesi’nde kalan vilayet, kuzey bölümde Karabük ve Kastamonu, doğu tarafından Çorum, güneydoğu tarafında Kırıkkale, güney bölümde Ankara ve batı tarafında Bolu illeriyle çevrelenmiştir. 2010 TÜİK datalarına nazaran il içerisinde merkez kazayla birlikte 12 ilçe, 19 kasaba ve 366 köy bulunur.

Çankırı, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan aynı isimli vilayetin merkezi konumundadır. Çankırı’nın isimi, Batılı bazı gezginler tarafınca “Çangırı” veyahut “Çengiri” diye belirtilmiştir. Şehir eski Gangra isimli şehrin olduğu mekanda kurulmuştur. Eski zamanlar Paphlagonia’ya dayalıydı. Sonrasında Pontus devletine, hemen peşinden da Galatia’ya bağlandı. Galatia hükümdarı Deiotarus, Gangra’yı merkez yapmış oldu. Milattan Önce. 25’te Roma imparatorluğunun topraklarına katılan civar, Bizanslılar aşamasında bir bozuculuk sürgün yeri şeklindeydi. Bazı kaynaklarda hatırlanan Germanikopolis kentinin Gangra olmuş olduğu sanılıyor. Emeviler aşamasında İslam silahlı güçleri birkaç defa saldırdılarsa da bu kaleyi ele geçiremediler.Çankırı ve etrafı, 1071 Malazgirt zaferinden sonrasında Danışmendoğullarınca ele geçirildi.

Coğrafi Yapısı
Çankırı ilinde çoğunlukla İç Anadolu ya mahsus iklim tesiri görünmektedir. Merkez,Ilgaz ve Yapraklı kazalarında kışlar serin, yazlar ılık geçerken, Çerkeş kazasında kışlar soğuk, yazlar ise serin olmaktadır.

Vilayetin en yüksek yağmur alan ilçesi, Yapraklı’dır. Yapraklı’da neredeyse her mevsim yağmur gözlemlenir. Merkez üzerinden, güneye doğru uzandıkça iklim ve bitki örtüsünde değişim ve zayıflama görünmektedir. Araştırmalar neticesi, vilayet topraklarının 2-3 asır öncesine değin kimi tuzlu yerler dışında, ormanlarla kaplı olmuş olduğu görülmüştür. 

Ekonomik durumu
Çoğunlukla çıplak dağlık olan Çankırı toprakları, şiddetli aşınma tehdidi altında kalmaktadır. Bu nedenle vilayet toprakları, tarımsal sebeple kullanılmamaktadır. Bu topraklar yalnız hayvan otlatmada tercih edilir.

Çankırı vilayeti hudutları kapsamında alüvyal, kolüvyal, kestane renkli, kahverengi orman ve kireçsiz kahverengi orman toprakları olmak suretiyle toplam beş çeşit toprak yer almaktadır. Çankırı endüstri itibariyle geri kalmış vilayetlerden bir tanesidir. Un, yem bitkileri ve askeri teçhizat fabrikaları bulunur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ