Çankırı Atkaracalar Belediyesi Personel Alımı

Çankırı Atkaracalar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Atkaracalar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çankırı Atkaracalar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çankırı Atkaracalar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çankırı Atkaracalar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Atkaracalar Hakkında
Atkaracalar, Çankırı şehrinin bir kazasıdır. Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine bakılırsa gerçekleşen nüfus sayımında ikamete bağlı olan olaraktan kaza merkezinin nüfus bilgisi 2655 fert olaraktan saptanmıştır.1880 senesinden bu yana bu isimle bilinmektedir. Tarihinde kasaba düzeyinden ilçeliğe çıkarılmış ve ile bağlı duruma getirilmiştir. İlçe belediyesi 1927 senesinde kasaba belediyesi olaraktan faaliyete geçirilmiştir.

Atkaracalar’ın tarihinde ise kaza merkezine yakın Dumanlı Dağı eteklerinde Hoşislamlar mahalinde türbesi yer alan Hamza Sultan’ın ve merkez camiindeki türbelerinde yatan müritlerinin ehemmiyetli rolleri bulunur.

Çankırı vilayetine mesafesi 105 kilometredir. İlçenin batı bölgesinde Çerkeş; kuzey bölgesinde Melan Çayı, Kocadağ ve Çerkeş kazası; güney bölgesinde Dumanlı dağı ve Orta; doğu bölgesinde da Kurşunlu kazaları bulunmaktadır.

İlçe merkezinde ve köylerinde genel geçim kaynağı ziraat ve hayvancılıktır. Büyükbaş hayvancılığının dışında küçükbaş ve bizzat gereksinimlerini gidermek düşüncesiyle kümes hayvancılığı yapılır. Arpa, buğday ve tarım müdürlüğünün teşvikleri neticesi fiğ yetiştirmecilikleri ve azca sayıda seracılık gerçekleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ