Çanakkale Yenice Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Yenice Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yenice Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Yenice Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Yenice Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Yenice Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yenice Hakkında
Yenice, Çanakkale şehrinin bir kazası. Çanakkale ilinin en doğu tarafında bulunan kazasıdır. Önceden beri yaşam alanı olduğu tahmin edilen lakin tarihsel anlatımda 19. asrın başlarında bir köy olacak şekilde kurulmuş olduğu açıklanan kazanın ilk yerleşenleri, Denizhan-Kınık Türkleri’nin Kızılkeçili Boyu’ndan gelmektedir. İlçenin ilk sakinleri, Asar Dağı’nın kuzey yamacına bakan bir bölgeye yerleştiler ve kazaya İnceköy ismini verdiler. Sonraları Yenice ismini alan kazanın Seyvan köyüne yakın bir konumda hangi tarihi döneme ilişik olmuş olduğu bilinmeyen bir kale ile Asar Dağı üstünde, zirvede bir kale enkazı yer almaktadır. Bu yıkıntılarda yapıya nereden getirilmiş olduğu belli olmayan ve civarda örneğine asla rastlanmayan kesme taşlarla yapılmış kimi duvarlar göze çarpmaktadır. Fazla stratejik bir gözlem noktasında bulunan bu kale ve içinde bulunan yerleşimle alakalı değişik izlere denk gelinmemektedir zira ormanın etkileri sebebiyle izler silikleşmiştir. Zirve arazi olaraktan ve şekil dolayısıyla dar-ince olmuş olduğu için ilk yerleşimin bu kale olması olası görünmektedir. Zirveye dik bir yamaçtan tekrardan ince bir yokuşla çıkılınca yerleşim olarak kullanılmış olduğu belli olan bir düzlüğe ulaşılır, orada giriş kapısına ilişkin olmuş olduğu sanılan duvar kalıntıları yer alır, giderek daha da daralarak en uçta kayalarla aşağıya doğru dik biçimde inen uçuruma ulaşılır. Bu konumdan Agonya Ovası ve çevresi açıkça gözlemlenebilir olurken, diğer istikametler ağaçlar sebebiyle gözlem oluşturmaya müsaade vermez. İnceköy’e gelip sonradan yeniden yerleşenler büyük olasılıkla buranın daha evvel de yaşam alanı bulunduğunu biliyorlardı ve yeniden gelerek bu kale veyahut sur kalıntıları üstüne yerleşmişlerdir.Çanakkale şehrinin güneydoğu bölümünde, doğu tarafından ve güney bölümde Balıkesir ile, kuzey bölümde Biga ve Çan kazaları, batı tarafında Bayramiç kazası ile çevrelenmiştir. Deniz düzeyinden 276 metre yükseklikte bulunan yaşam merkezinin kuzey bölgesinde Güre Dağı ve güneybatı istikametinde bulunan Asar Dağı yükseklikleri 900-1000 metreyi bulur. İlçeye Hamdibey, Kalkım, Pazarköy beldeleri bağlı durumdadır.

Tahıl, baklagiller ve tütün yetiştiriciliği yapılır. Civarda yetiştirilen Agonya tütünü küçümsenemeyecek bir tütün çeşididir. Bundan dolayı imalatı ehemmiyet kazanmıştır.

Ek olarak fasulye, yeşil ve kırmızı biber, domates üretilen ilçe içerisinde kurulu bulunan Yenice Gıda Sanayii (Y.G.S) hizmet sunmakta iken farklı bir firmaya devir edilerek ismi değişmiştir. Bu tesis halktan elde edilmiş olan paralarla sektöre kazandırılmış bir sebze kurutma tesisi durumundayken, zarar etmiş olduğu söylenerek evvel belediyeye devredilmiş, orada da zarar ettirilerek satılmıştır. Sahada çilek tarımı da gerçekleşmektedir. Üretilmiş olan sebze ve meyvenin depolanmış olduğu soğuk hava depoları da bulunmaktadır. Yerel halktan elde edilmiş olan mamuller toptancı tüccarlar vasıtasiyla İstanbul’da yer alan sebze meyve hallerine, Çanakkale vilayet merkezine ve diğer bölge pazarlarına satışı yapılmaktadır. Davutköy kalkınma kooperatifi kuruluşu olan Ova Salça Tesisinde bu mamuller işlenmektedir. Fennî kovanlarla arıcılık yürütülmekte olup, bunlar ailelerin tüketimlerini yerine getirmektedir. İlçe merkezi Çanakkale-Balıkesir içinde ehemmiyetli bir durak noktasıdır. Çanakkale iline 100 kilometre Balıkesir vilayetine 113 kilometre uzaklıktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ