Çanakkale Lapseki Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Lapseki Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Lapseki Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Lapseki Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Lapseki Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Lapseki Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Lapseki Hakkında
Lapseki, Çanakkale şehrinin Anadolu kesiminde yer alan bir kazasıdır.

Gelibolu ile içinde düzenli feribot seferleri gerçekleşmektedir. İsmini Antik Yunan zamanında bu bölgeye yerleşen bir filozofun kızı olan Lampsakos’dan almış olduğu tahmin edilmektedir.

Lapseki kirazları ile meşhurdur ve her sene Lapseki Kiraz Festivali düzenlenir. Lapsekispor isminde bir spor kulubü yer alır.

Lapseki, Marmara Bölgesinin  Güney Marmara bölümünde bulunmaktadır. Doğu bölgesinde Biga İlçesi, Kuzey bölgesinde Çan İlçesi, Batı bölgesinde Çanakkale İlimiz, Güney bölgesinde ise Çanakkale Boğazı ile dönüştürülmüştür. Boğazın karşı kıyı bölgesinde Gelibolu İlçesi yer almaktadır.Yüzölçümü 955 kilometrekaredir. Matematik pozisyonu ise 40 derece 20 dakika kuzey enlemi ile 26 derece 42 dakika doğu boylamının kesiştiği konumda bulunmaktadır.

Genel olaraktan dağlarla kaplı ve engebeliklerle kaplı durumdadır. Bu engebelik kısımlar ormanlarla kaplı ise de kereste değeri bulunmayan baltalık biçiminde örtülerdir.  Dağlar Çanakkale boğazına  paralel bir şekilde uzanırlar. Bu yüzden kıyı kesimlerinde Çardak, Umurbey ve delta ovaları kalır. İç kesimler ise çok yükseltisi bulunmayan dönem dönem akarsu vadileriyle yarılmış engebeli alanlarla serilidir. İlçenin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 3 metredir.

İlçemizde sürekli akan ehemmiyetli akarsu bulunmamaktadır. Akarsular nehir  ve çay halindedir. Bunlar yağmurlu mevsimlerde akarlar. Yaz mevsiminde genel olaraktan kururlar. 

İlçemiz hudutlarında 2 tane baraj yer almakta olup isimleri ise Umurbey Barajı ve Bayramdere Barajıdır.

Ek olarak ilçemizde Beybaş Göleti, Alpagut Göleti ve Nusratiye Göleti olmak suretiyle 3 tane gölet bulunmaktadır.

 İlçenin doğu tarafı, batı tarafı ve güney tarafı ormanlık olup, koru, bozuk koru, baltalık ve bozuk baltalıklardan meydana gelmektedir. Bu ormanlar 59.029 hektardır. İlçenin kalmış olan diğer konumu mera ve ekime elverişli arazi ile serilidir.

Lapseki, iklim kesimlerinden (Marmara) iklim bölgesi kapsamı altında bulunmaktadır. Yaz ayları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağmurlu geçmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emine Güme diyor ki:

    Muhasebe bölümü mezunuyum is arıyorum.

BİR YORUM YAZ