Çanakkale Gökçeada Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Gökçeada Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gökçeada Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Gökçeada Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Gökçeada Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Gökçeada Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gökçeada Hakkında
Gökçeada, Çanakkale ilinin bir kazası ve ülkemizin en büyük adası durumundadır. Ege Denizi’nin kuzey bölgesinde, Saros Körfezi girişinde bulunmaktadır. 91 kilometre kıyı şeridine haizdir. Senelik yağmur ücreti metrekareye 950 – 1050 milimetre içinde farklılaşmaktadır. Adanın batı bölgesinde bulunan İncirburnu ülkemizin de en batı noktasını oluşturuyor. 21 Temmuz yılından sonra Pazartesi ve Perşembe günleri olmak suretiyle haftada 2 defa Gökçeada-İstanbul uçak seferleri kazandırılmıştır.Gökçeada 285.5 kilometrekarelik bir saha üzerinde yer almaktadır. Etrafı 46 deniz mili olup, boy ve en olarak 16 x 5 deniz mili boyutlarındadır. Gelibolu Yarımadası’na 11, Limni’ye 10, Semadirek Adası’na 12 mil uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım için en yakın mekan olan, Kabatepe Limanı’na 14 mil uzaklıkta bulunmaktadır.

Coğrafi yapısı çevre adalardan epey farklı haldedir. Tek bir dağdan oluşmuş olan Semadirek ile tek bir ovadan oluşmuş olan Limni’ye rağmen, tepelerin ve ovaların birbiri ardınca sıralanmış olduğu enteresan bir yapısı yer alır. Gökçeada genel anlamda engebeli bir yapıya haiz ve volkanik kütlelerden ortaya çıkmıştır. Gökçeada’nın % 77’si dağlarla kaplı, %12’si engebeli ve %11’i de ovalık sahadan ortaya çıkmıştır.

İklim, Akdeniz ve Karasal İklim içinde sıkışmıştır. Kar ve don nadir olaraktan görülür. Bahar ayları yağışın en fazla olmuş olduğu aylardır. Gökçeada rüzgarlara aleni bir pozisyondadır ve çoğunlukla Poyraz ile Lodos rüzgarları görülmektedir.
Bitki örtüsü ise, çam ormanları, makilik, ve zeytinlikten meydana gelmektedir. Rüzgara açık sahalarda da geven dikenleri vardır. Bitki örtüsü ise fazla ilginçtir; Akdeniz, Karedeniz, Ege ve Karasal iklim bitki örtüleri aynı anda yaşanır. Bu yönden de baktığımız zaman her çeşit ürünün alınabileceği bir yer olarak bilinmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ